„Pracodawca odpowiedzialny społecznie zmienia świat na lepsze” – to hasło przyświeca konkursowi „Lodołamacze”. Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatów do tytułu w ośmiu kategoriach.
Konkurs organizuje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy i działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Plebiscyt „Lodołamacze” podzielony jest na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w których finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2024. Statuetki przyznane będą w 8 kategoriach:
- Zatrudnienie Chronione
- Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
- Otwarty Rynek Pracy
- Instytucja
- Przyjazna Przestrzeń/ Dostępność Cyfrowa
- Firma Zdrowa
- Dziennikarz bez Barier
- Biznes Odpowiedzialny Społecznie- Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)
Kapituły mają prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień w dwóch kategoriach specjalnych „ Superlodołamacz ” i „ Lodołamacz Specjalny „. Prestiżowa nagroda Lodołamacza 2024 wręczona zostanie na uroczystej Gali, która odbędzie się 17 października 2024 w Zamku Królewskim w Warszawie.
Etap regionalny obejmuje cztery grupy województw. Kujawsko-pomorskie znalazło się obok pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. W Kapitule konkursu znaleźli się przedstawicieli Bydgoszczy i regionu. To m.in. Michał Sztybel – wojewoda kujawsko-pomorski, Rafał Bruski – prezydent miasta Bydgoszczy i Piotr Całbecki -marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
Wśród ubiegłorocznych laureatów było wielu kluczowych pracodawców z naszego miasta. Kapituła doceniła firmy takie jak: Aplex Sp. z o.o, Dingo Sp. z o.o. Producent akcesoriów zoologicznych, Cukiernia Sowa Sp. z o.o.
W konkursie „Lodołamacze” mogą brać udział:
- pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami na otwartym i chronionym rynku pracy,
- zakłady Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej,
- osoby i instytucje działające na rzecz promocji aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego,
- dziennikarze, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną
z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem, - pracodawcy, którzy promują zdrowie w miejscu pracy,
- pracodawcy wdrażający strategię ESG /CSR, uwzględniają kwestie środowiskowe, społeczne
i gospodarcze. - zarządcy/właściciele obiektów, przestrzeni publicznych, komunikacyjnych, które są dostosowane
do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Pełen regulamin konkursu i formularze dostępne są na stronie organizatora.
Zapisz się do naszego newslettera!