Długi majowy weekend to czas sezonowych wyjazdów. Ci, którzy majówkę spędzą w mieście, mogą zobaczyć je z lotu ptaka. Taką możliwość dają punkty widokowe w Bydgoszczy. Zapraszamy do ich odwiedzenia.
Punkty widokowe w Bydgoszczy znajdziemy zarówno w centrum, jak i na terenach zielonych. Wybraliśmy najpopularniejsze punkty, które są łatwo dostępne dla mieszkańców i turystów.
Bydgoszcz z dachu Młynów Rothera
Wycieczkę po punktach widokowych Bydgoszczy warto rozpocząć w sercu miasta – a dokładniej na Wyspie Młyńskiej. Z dachu zrewitalizowanych Młynów Rothera można obejrzeć miasto z każdej strony. Taras Widokowy jest dostępny codziennie w godzinach otwarcia Młynów. Można dostać się na niego schodami lub windą. Wstęp jest bezpłatny.
Punkt widokowy w Myślęcinku
W marcu otwarto nowy punkt widokowy na mapie Bydgoszczy. Znajduje się na Górze Myślęcińskiej. Można z niego podziwiać panoramę największego parku w mieście i Bydgoszczy, w zakresie 180 stopni. Zainstalowane ławeczki pozwalają odetchnąć i chłonąć widoki. Na punkcie znajduje się też luneta – dla oglądania miasta z bliska. Na punkt widokowy prowadzi dróżka znajdująca się między stokiem narciarskim a wejściem do Ogrodu Botanicznego przy ul. Konnej.
Królowa rzek z Mostu Fordońskiego
Wielu bydgoszczan zna Most Fordoński zza szyby samochodu. W majowy weekend warto przejść przez niego pieszo lub przejechać rowerem. To doskonały punkt widokowy na zrewitalizowane nabrzeże Starego Fordonu i przepływającą królową polskich rzek. Wisła w tym miejscu ma szerokość około 500 m. Długość kolejowo-drogowej przeprawy wynosi 1005 m. Most jest częścią ścieżki prowadzącej z Bydgoszczy do pobliskiego Pałacu Ostromecko.
Dolny taras z poziomu kładki
Most Uniwersytecki to jeden z symboli Bydgoszczy. Jest częścią Trasy Uniwersyteckiej, łączącej górny taras miasta ze ścisłym centrum. Przeprawa nie jest dostosowana do ruchu pieszego. Nie można przejść po niej, lecz…nad nią. Umożliwia to specjalna kładka widokowa dla pieszych, podwieszona nad jezdnią.
Poznaj Bydgoszcz z każdej strony – zapisz się do naszego newslettera!
Punkt widokowy dla miłośników kolei
Nowy budynek dworca PKP Bydgoszcz Główna, oddano do użytku w 2012 roku. Charakterystyczny szklany „zszywacz” stał się jedną z wizytówek miasta. Odwiedzając to miejsce, warto wspiąć się na Taras Widokowy. Jest od dostępny dla mieszkańców i turystów. można z niego podziwiać ul. Dworcową, plac przed dworcem lub obserwować nadjeżdżające pociągi. Wejście na taras mieści się od strony ul. Zygmunta Augusta.
Brda widziana z bydgoskich mostów
Turyści spacerujący po bydgoskim śródmieściu chętnie fotografują widoki rozciągające się z poziomu mostów. Najpopularniejszym z nich, jest Most Jerzego Sulimy-Kamińskiego. To z niego można podziwiać symbole miasta: stare i nowe spichrze, katedrę, Operę Nova i wyspę św. Barbary. Nie zapominajmy o rzeźbie Przechodzącego przez rzekę. Zdjęcie z „kamiennym” atletą jest stałym punktem wycieczek do naszego miasta.
Panorama Bydgoszczy z górnego tarasu
Lokalni przewodnicy lubią samodzielnie odkrywać miejskie perełki. Za miejsce, które trzeba odwiedzić w Bydgoszczy, uznają ulicę Ogrody. Spacerując wzdłuż rzędu mieszkalnych wieżowców, można stamtąd podziwiać dolny taras miasta – Aleje Jana Pawła II, Rondo Fordońskie, osiedla Bartodzieje i Skrzetusko, jak również znajdujący się „na wprost” szpital im. Biziela z lądowiskiem dla śmigłowców LPR.
Punkt widokowy w Parku Wolności
Wzdłuż zrewitalizowanego Parku Wolności na krawędzi tzw. Zbocza Bydgoskiego wiedzie aleja spacerowo-widokowa, z której można z wysokości ok. 30 m obserwować panoramę miasta. Jest ona fragmentem dłuższej alei rozpoczynającej się w parku gen. Henryka Dąbrowskiego, wiodącej następnie tzw. Aleją Górską do ul. Kujawskiej i dalej nowymi schodami do Parku Wolności na Wzgórzu Wolności.
Wędrówka Zboczem Fordońskim
Największa dzielnica w Bydgoszczy to doskonała baza wypadowa dla poszukiwaczy pięknych widoków. Wędrówkę można rozpocząć od spaceru na Górę Szybowników, która wznosi się ponad 50 metrów ponad poziom osiedla Fordon. Przebiegają przez nią dwa szlaki turystyczne: szlak im. Jeremiego Przybory i szlak ks. Zygmunta Trybowskiego. Pierwszy prowadzi przez Dolinę Śmierci, Górę Zamkową na Zamczysku, aż do Myślęcinka.