Majówka w komunikacji miejskiej. Zmiany i powroty na trasach

Zabytkowy tramwaj przy ul. Długiej Fot. B.Witkowski/UMB

W bydgoskiej komunikacja zaczyna się letni sezon. Miejskim autobusem dojedziemy znów do Ostromecka. Wzmocnione zostaną linie kursujące do Myślęcinka. W majówkę na tramwajowe tory wyjedzie też zabytkowa „eNka”.

ZDMiKP poinformował o wprowadzonych zmianach. Od soboty (29 kwietnia)  do 1 października:

  • na linii nr 73  zostaną wprowadzone tzw. letnie rozkłady jazdy (obsługa Dworca Bielawy we wszystkie dni tygodnia)
  • międzygminna linia sezonowa nr 40 do Ostromecka zacznie funkcjonować w soboty, niedziele i święta.
  • w weekendy wzmocniona zostanie obsługa Myślęcinka linią nr 52.

Rozkłady jazdy dostępne są już na stronie ZDMIKP.

Od 29 kwietnia do 3 maja ( z wyłączeniem 2 maja) na trasie Las Gdański – Wilczak zostanie uruchomiona linia nr 1. Na trasie kursować będzie zabytkowy tramwaj 5N. Kursy będą realizowane dwa razy w godzinie – od 10.00 do 19.00. Będzie to dodatkowa atrakcja m.in. dla osób, które chcą odwiedzić Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku lub Park nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Tramwaj 5N, który wyjedzie na trasę pochodzi z 1960 roku.  Służbę liniową pełnił w Bydgoszczy aż do końca stycznia 1992 roku. Następnie wraz z innymi wagonami z tej serii trafił do zaplecza, gdzie pełnił funkcję wagonu technicznego. Został odrestaurowany w 1996 roku. Pierwsze silnikowe wagony tramwajowe typ „N” powstały w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL” w 1949 roku. Konstrukcja nowego tramwaju była wzorowana na niemieckim wagonie dwuosiowym KSW. Były to tramwaje dwuosiowe, o konstrukcji stalowej z szerokimi drzwiami.

Od 1 maja (poniedziałek) linia międzygminna nr 92 jadąc w stronę Bydgoszczy będzie w wybranych kursach jechać północną stroną drogi serwisowej  ekspresowej S5.

W dniach 1 oraz 3 maja komunikacja zbiorowa będzie funkcjonować według niedzielnych rozkładów jazdy.

Udostępnij: Facebook Twitter