Mariusz Kędzierski przyjedzie do Bydgoszczy. Pozbawiony rąk mówca motywacyjny i artysta spotka się z uczniami i mieszkańcami

Mariusz Kędzierski jest też bramkarzem w amp futbolowej drużynie / fot. Facebook Mariusz Kędzierski

Urodził 31 lat temu bez rąk. Jest rysownikiem i mówcą motywacyjnym. Na Rynku we Wrocławiu, gdzie rysuje portrety lub obrazy abstrakcyjne, spotkał go bydgoszczanin i zaprosił do naszego miasta.

Oprócz duszy artysty i motywatora Mariusz Kędzierski ma też sportową pasję. Jest bramkarzem drużyny amp futbolowej Śląska Wrocław. To piłka nożna dla sportowców, którzy nie posiadają dolnych lub górnych kończyn. Otrzymał Nagrodę Publiczności „Człowiek bez barier” w konkursie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które nagradza osoby z niepełnosprawnościami za zaangażowanie i postawę społeczną motywującą innych do przełamywania własnych barier.

Zwiedził już setki miejsc w kraju i na świecie, gdzie wygłaszał swoje przemówienie motywacyjne. Do odwiedzin w naszym mieście zachęcił go mieszkaniec Bydgoszczy, który przechadzał się przez wrocławską starówkę. – Pochodzę z Dolnego Śląska, w ostatnie wakacje zauważyłem Mariusza malującego we Wrocławiu, chciałem do niego zagadać, ale nie wiedziałem jak, to osoba z widoczną niepełnosprawnością, ludzie mają takie bariery. Następnego dnia podszedłem do niego, zdążyłem w ostatniej chwili, bo zbierał się do domu, opowiedział mi swoją historię. Byłem pod wrażeniem, że ma tyle zajęć i pasji. Kiedy zaczął się zbierać, zaproponowałem swoją pomoc przy spakowaniu rzeczy, ale zrobił to sam w kilka minut. Namalował mi później portret małżeński. Poprosiłem go, aby przyjechał do naszego miasta i wygłosił prelekcję w szkole, do której chodzą moje córki – mówi nam Jan Bystrzyński.

– W Bydgoszczy będę wygłaszał swój program. Jego założeniem jest pokazanie słuchaczom, że możemy odnieść sukces i realizować się niezależnie od tego skąd pochodzimy i jakie mamy przeciwności fizyczne, bo prawdziwe bariery tworzą się w naszej głowie – przekazuje Mariusz Kędzierski.

– Taki kilkudniowy wyjazd jest dla niego sporym kosztem, więc postanowiłem zorganizować zbiórkę – dodaje Jan Bystrzyński. Jest ona dostępna TUTAJ.

Mariusz Kędzierski przyjedzie do Bydgoszczy w najbliższą niedzielę, żeby już w poniedziałek (20 marca) spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Kcyńskiej. Tego samego dnia, o godz. 17.00, wystąpi również w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Fordonie. Spotkanie to będzie otwarte dla wszystkich gości. We wtorek przemówi do uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 120 oraz w Szkole Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Karłowicza 2.

Łącznie podczas pobytu w Bydgoszczy, od poniedziałku do środy (20-22 marca), weźmie udział w dziesięciu spotkaniach.

Zapisz się do naszego newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter