Męsko-damski patrol policji z komisariatu w Śródmieściu najlepszy w Bydgoszczy

Zawody eliminacyjne w Bydgoszczy / Mat. policji

Posterunkowa Paulina Danielewicz i posterunkowy Dariusz Ormiński z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście wygrali bydgoskie eliminacje do XXVII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.

W zawodach uczestniczyło osiem par policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Turniejowymi konkurencjami były: techniki interwencji, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz interwencja.

-Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów. Pojawiają się kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach ma wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań. Od niej, w dużej mierze, zależy ocena pracy policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą swoje umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu – podkreśla Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Bydgoskie eliminacje wygrali posterunkowa Paulina Danielewicz i posterunkowy Dariusz Ormiński z komisariatu w Śródmieściu. Drugie miejsce zajęli reprezentujący Komisariat Policji Bydgoszcz Fordon: sierżant Mateusz Zemke i sierżant Krystian Podralski, a trzecie ierżant Tobiasz Nowaczyk i starszy posterunkowy Konrad Długołęcki z Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo.

Patrole, które zajęły pierwsze dwa miejsca będą reprezentować Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy podczas wojewódzkich eliminacji, które odbędą się 14 czerwca 2023 roku.

Udostępnij: Facebook Twitter