Miejskie zakończenie roku szkolnego. -Ruszajcie na wakacje a po nich bezpiecznie wróćcie do szkoły

Po raz pierwszy w swojej historii Zespół Szkół nr 18 (ul. Hutnicza, Łęgnowo) organizował w swoich murach miejską uroczystość zakończenia roku szkolnego. Okazją do wspólnego świętowania była gruntowna termomodernizacja budynku.

W piątek (21 czerwca) uczniowie w całej Polsce rozpoczęli wakacje. Entuzjazm widać było na twarzach uczniów i przedszkolaków z ZS nr 18. To tam odbyło się miejskie zakończenie roku z udziałem przedstawicieli władz miasta i zaproszonych gości. Dzieci, szczególnie te z młodszych klas mają już jasną wizję najbliższych tygodni. Na Łęgnowie, osiedlu związanym z rzeką Brdą, uczniowie zdecydowanie wolą spędzać czas wolny nad wodą niż w górach. -Pojadę nad morze, będę spacerował po molo! – chwalił się jeden z chłopców. – Ja też będę nad morzem i na plaży! Dziś nie występuję ale będzie moja młodsza siostra, ona jest w przedszkolu! – dopowiedział jego sąsiad.

Miejskie zakończenie roku. W wakacje wchodzimy tanecznym krokiem

Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali wspólnie bogaty program artystyczny. Miejską uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniły dzieci śpiewające, tańczące i recytujące wiersze. Nie zabrakło nawet pokazów akrobacji. Dzieci i młodzież wyróżniające się wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi ocenami odebrali świadectwa z czerwonym paskiem z rąk dyrektor szkoły Doroty Stolarskiej i zastępczyni prezydenta miasta Bydgoszczy, Iwony Waszkiewicz. Prezydent Rafał Bruski wręczył specjalne nagrody sześciorgu szczególnie wyróżniającym się uczniom. Byli to: Emilia Kubicka, Ada Suwała, Joanna Wiśniewska, Emilia Dubaj, Dominik Koziński i Jakub Pawlak. Najwyższe wyróżnienie – Omnibusa Szkoły Podstawowej Nr 22 im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala otrzymała Nadia Przybysz z klasy VIII.

-Ruszajcie na wakacje, bawcie się i wypoczywajcie. Potem bezpiecznie wróćcie wszyscy do szkoły – zwrócił się do dzieci Rafał Bruski.

-Cała nasza społeczność szkolno-przedszkolna z radością witała mijający rok szkolny, gdyż spotkaliśmy się w nowych obiektach. ZS nr 18 obejmuje dwa obiekty a termomodernizacji podolegał zarówno budynek Przedszkola nr 4 jak również budynek SP nr 22 w którym się znajdujemy. W mijającym roku mogliśmy pracować i uczyć się w pięknych, wyremontowanych salach i cieszyć się nową infrastrukturą sportową, czego dowodem jest ta sala gimnastyczna. – mówiła Dorota Stolarska. Podziękowania i kwiaty na ręce prezydenta i jego zastępczyni wręczyły uczennice SP nr 22.

W imieniu wszystkich nauczycieli życzę bydgoskim uczniom wspaniałych wakacji. Abyście popłynęli błękitną wstęgą Brdy, abyście podczas wycieczek turystycznych poznawali świat i wrócili bezpieczni, zdrowi, szczęśliwi i wypoczęci aby kontynuować naukę w przyszłym roku szkolnym. – życzy wychowawczyni klasy VIII w ZS nr 18, która podczas uroczystości pożegnała swoich uczniów.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter