Mieszkańcy tłumnie przybyli na piknik wiejskiej żywności w Fordonie. Był bieg i atrakcje dla dzieci [ZDJĘCIA]

Na placu przy ulicach Orląt Lwowskich i Pelplińskiej odbyła się kolejna edycja pikniku wiejskiej żywności. Ta impreza została wybierana przez mieszkańców do realizacji jako projekt Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Piknik stał się już fordońską tradycją. Tegoroczna edycja jak zawsze przyciągnęła tysiące mieszkańców, na których czekały liczne atrakcje. Dzieci mogły puszczać bańki, zrobić zdjęcie z maskotkami, pojeździć na konikach z pobliskiej stajni, czy bawić się na dmuchańcach oraz trampolinach. 

Podczas pikniku można było sprawdzić poziom cukru i ciśnienia krwi, wziąć udział w biegu o zdrowie, który poprowadził ultramaratończyk z Fordonu – Andrzej Urbaniak. Strażacy z OSP Bydgoszcz-Fordon prezentowali swój wóz bojowy zakupiony dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 

Wielu gości skorzystało ze specjalnej oferty gastronomicznej: tradycyjnych pierogów, chleba ze smalcem, żurku i grochówki, gofrów czy lodów, specjałów z grilla czy hot-dogów. Na scenie pojawili się m.in. dzieci z MDK nr 5, Jurka Paterskiego czy Krzysztofa Filasińskiego.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Razem dla Fordonu wspólnie z Radą Osiedla Tatrzańskie, Radą Osiedla Tereny Nadwiślańskie i inicjatywą Mariampol.pl. 

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter