Mobilis od stycznia rusza na bydgoskie trasy – nowe mercedesy w gotowości

Od stycznia linie autobusowe obsługiwane dotąd przez Irex-Trans przejmie nowy operator, firma Mobilis. Na trasy wyjadą nowoczesne mercedesy.

Nie wszyscy wiedzą i pamiętają, że Mobilis już raz woził pasażerów w Bydgoszczy. Charakterystyczne, żółte wozy pojawiły się w naszym mieście w 2008 roku i obsługiwały m.in. linię numer 69 do Fordonu. Teraz nowe wozy mają już bydgoskie barwy, a ich liczba – blisko 50 nowych wozów – ma zapewnić komfort podróżującym.

Przypomnijmy, od 1 stycznia Mobilis będzie odpowiedzialny za obsługę linii 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Umowa zakłada, że usługi przewozowe będzie wykonywał do roku 2031.

– Dzięki podpisanej umowie w listopadzie 2021 roku, zapewnimy bydgoszczanom przez najbliższe 9 lat bezpieczne i dogodne warunki podróżowania, obsługując 11 linii autobusowych na terenie całego miasta – 49 nowymi autobusami marki Mercedes-Benz. Nasza flota autobusowa będzie składać się z 28 pojazdów 18-metrowych oraz 21 pojazdów 12-metrowych. Niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy, spełniające najwyższe wymogi w zakresie emisji spalin (Euro6) będą wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne firmy SiMS Bydgoszcz, które ułatwią podróż pasażerom oraz pracę naszym kierowcom. Pasażerowie podczas podróży będą mogli skorzystać z systemu Wi-Fi oraz z portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Tabor będzie też w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informuje spółka Mobilis.

Spółka podkreśla, że podpisany z miastem kontrakt to nowe miejsca pracy dla kierowców autobusów, mechaników i elektromechaników autobusowych, pracowników nadzoru ruchu oraz planistów. Zajezdnia Mobilis w Bydgoszczy będzie znajdowała się przy ulicy Toruńskiej 147, w dogodnej lokalizacji – bezpośredni tramwaj do centrum oraz dwie linie nocne, które zapewnią pracownikom dojazd i powrót z pracy.

– Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie świadczyć swoje usługi dla Bydgoszczy, która jest czwartym obsługiwanym przez naszą firmę miastem. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów i naszej kompleksowej usługi – przekazał nam Łukasz Trzaska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o.

Ciekawe informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter