Mocny finisz Rowerowej Stolicy Polski. Walczymy o kilometry do końca

Do końca czerwca trwa rywalizacja o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Pierwsze kilometry kręcono po północy, tuż po starcie rywalizacji.

Ani nocna pora, ani deszcz nie przeszkodziły najbardziej zdeterminowanym uczestnikom RSP. 1 czerwca, dokładnie o północy, rowerzyści wyruszyli spod bydgoskiego ratusza. Czas odliczano dzięki zegarowi wyświetlonemu na fasadzie ratusza. – Mimo deszczu i faktu, że kolejnego dnia trzeba było iść do pracy, wszyscy byli zadowoleni. Przejechaliśmy 20 km –opowiadają organizatorzy.

Wspólny przejazd w ramach Rowerowej Stolicy Polski

Dużym zainteresowaniem cieszył się wspólny przejazd do Tazbirowa niedaleko Koronowa. W trasę ruszyło 150 osób. Wszyscy rowerzyści pedałowali z włączoną aplikacją Aktywne Miasta, która zlicza przejechane kilometry. Ostatni wspólny przejazd zaplanowano na sobotę 25 czerwca. Z Bydgoszczy cykliści pojadą do Łabiszyna, gdzie odbędzie się piknik. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

W ciągu pierwszych 14 dni rywalizacji 42 tys. rowerzystów przejechało ponad 3 mln km. Na pozycję lidera wskoczyła Biała Podlaska. Za jej plecami atakują Puławy. O tym, kto zwycięży, przekonamy się z końcem czerwca.

Jeśli jeszcze nie bierzesz udziału w rywalizacji, zacznij od zainstalowania w swoim telefonie bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Znajdziesz ją w twoim sklepie z aplikacjami – Google Play lub AppStore.

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić właśnie dla niej. Jeżeli pokonasz: 400-800 km, dostaniesz niebieskie skarpetki kolarskie. Za wynik od 801 do 1200 km otrzymasz rowerowy mininarzędziownik, tzw. multitool marki EYEN Hexy S8. Najwytrwalsi, którzy przejadą ponad 1201 km lub więcej, mogą liczyć na niebieską koszulkę rowerową marki SISU. Nagrody otrzymają także najbardziej rowerowe szkoły.

Udostępnij: Facebook Twitter