Muzyczny Orzeł dla wiolonczelisty z Bydgoszczy. Wyróżnienie dla muzyka z Opery Nova

Mikołaj Wojciechowski / Fot. Archiwum artysty

Mikołaj Wojciechowski z Opery Nova został wyróżniony Złotym Dyplomem II Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły”. Wiolonczelista operowej orkiestry został nagrodzony za liczne zwycięstwa w międzynarodowych konkursach.

W konkursie rozstrzygniętym podczas gali w Filharmonii Łódzkiej przyznaje nagrody w obszarze muzyce poważnej za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe i edukacyjne – w sumie, w dziewięciu kategoriach.

Wiolonczelista Orkiestry Opery Nova, utalentowany Mikołaj Wojciechowski, którego publiczność miała okazję poznać także jako solistę i kameralistę  podczas specjalnego koncertu „Z Bydgoszczy do Nowego Jorku”, został nagrodzony Złotym Dyplomem II Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły”‘2022, którego gala odbyła się wczoraj w Filharmonii Łódzkiej. Wojciechowski został uhonorowany za zwycięstwa i laury licznych konkursów w 2021 roku. Wiolonczelista z Bydgoszczy zdobył I nagrodę i prawo do udziału w koncercie laureatów w Weill Recital Hall/ Carnegie Hall – Golden Classical Music Awards, w Nowym Jorku. Wygrał także I nagrodę Solitär Mozarteum – Grand Prize Virtuoso Competition w Salzburgu oraz Grand prix podczas II International Online Instrumental Performance Competition w Toronto. Wygrywał także konkursy w Danii, Lugano Sarajewie i Budapeszcie.

Udostępnij: Facebook Twitter