Na tym przejściu zginęła nastolatka, która wpadła pod tramwaj. Przechodzenie na „czerwonym” jest tam nagminne [WIDEO]

To jeden z zarejestrowanych przypadków / Fot. Mat. policji

Ta wielka tragedia wstrząsnęła bydgoszczanami kilka tygodni temu. Na przejściu, na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Kaliskiego zginęła nastolatka. Przebiegała na czerwonym świetle i wpadła pod tramwaj. Policjanci kontrolowali to miejsce. Wnioski są przerażające. W ciągu godziny zarejestrowali 11 osób, które przechodziły tam na „czerwonym”.

Policjanci, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przeprowadzili działania „Zero tolerancji” mające na celu egzekwowanie prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych. W środę (31 stycznia) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, wspólnie kontrolowali poczynania pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Akademickiej i Kaliskiego, gdzie w połowie stycznia doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem, potrąconej przez tramwaj, 14-latki.

Jeden z policjantów, razem z pracownikiem zarządu, obserwowali zachowania pieszych na ekranach monitoringu w budynku przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Natomiast policjanci będący w rejonie skrzyżowania reagowali na wykroczenia pieszych zarejestrowane przez kamery ITS umieszczone przy przejściu.

Tylko w ciągu godzinnych działań zarejestrowali aż 11 rażących wykroczeń, polegających na przechodzeniu lub przebieganiu przez jezdnię na czerwonym świetle. Funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 7 osób, a cztery pouczyli. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Udostępnij: Facebook Twitter