Najpierw droga, potem centrum handlowe – inwestycja przy ul. Andersa nabierze tempa

Tak w materiałach prasowych inwestora prezentowało CH Zofin / Fot. Mat. prasowe

Bydgoscy radni zdecydują o sprzedaży niewielkiej działki w Fordonie – będzie to element wewnętrznej drogi przyszłego centrum handlowego przy ul. Gryfa Pomorskiego-Andersa.

Działka trafić ma w trybie bezprzetargowym do inwestora, spółki Apro Park, która przy zbiegu ulicy Andersa i Gryfa-Pomorskiego w Fordonie planuje budowę centrum handlowego.

– Zarówno organ urbanistyczny jak i Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
przychylili się do wniosku podmiotu gospodarczego o nabycie ww. nieruchomości gruntowych,
usytuowanych w granicach terenu przeznaczonego pod drogę wewnętrzną, bowiem nie mogą one stanowić odrębnego przedmiotu zagospodarowania – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Droga musi zostać przebudowana, by zapewnić odpowiednią obsługę komunikacyjną nie tylko parku handlowego, ale również działek gminnych usytuowanych w granicach terenu, który przeznaczony ma być na drogę wewnętrzną.

W projekcie uchwały zastrzeżono, że najpierw musi powstać droga dojazdowa, dopiero potem centrum handlowe.

Inwestor przyjął do wiadomości i zaakceptował, iż oddanie do użytkowania inwestycji niedrogowej, w tym również wydanie decyzji administracyjnej na jej użytkowanie, może nastąpić dopiero po wykonaniu inwestycji drogowej oraz po wykonaniu przebudowy drogi tj. odcinka drogi wewnętrznej – ul. Orła Białego wraz z budową zjazdu z tej drogi na teren inwestycji niedrogowej –

O budowie centrum handlowego, pod roboczą nazwą Park Handlowy Zofin, w tym miejscu mówi się od 2020 roku, budowa miała ruszyć w 2021-2022 roku. Trwać miała tzw. komercjalizacja powierzchni, a więc najem powierzchni przez różne marki handlowe. Wiadomo, że w takich miejscach znaleźć musi się choćby piekarnia, apteka i market spożywczy. Zapowiedzi mówiły również o możliwości najmu powierzchni pod centrum aktywności ruchowej i kawiarni.

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zajmą się projektem uchwały, odbędzie się w środę 22 maja.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter