Naprawa nasypu przy moście Pomorskim zmierza do końca. Co się dzieje na budowie

Naprawa nasypu przy moście Pomorskim / Fot. ZDMiKP

W piątek (16 lutego) są układane pierwsze warstwy podbudowy jezdni na naprawianym fragmencie nasypu i wjazdu na most Pomorski. Pogoda sprzyja obecnie robotom i jeśli aura nadal będzie korzystna samochody wjadą normalnie na most w połowie marca.

Obok nasypu wiodącego na most Pomorski od strony ronda Fordońskiego Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Poznania na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji budowało instalację deszczową. Późną jesienią ub. roku okazało się, że jezdnia na nasypie zaczęła pękać. W efekcie wstrzymano m.in. ruch tramwajowy na moście. Samochody jadące w stronę ronda Toruńskiego poruszają się teraz po torowisku, środkiem mostu.

Po dokonaniu szczegółowej ekspertyzy inżynieryjnej za naprawą nasypu zabrał się poznańskie WPRINŻ. Trwa to sprawnie. W środę (31 stycznia) wykonawca rozpoczął zdzieranie nawierzchni asfaltowej. Naprawa polega na:

  • dobiciu ściany z grodzic stalowych, stanowiących obudowę wykopu,
  • rozbiórce nasypu w zakresie uszkodzenia i dogęszczeniu gruntu nasypu,
  • wykonaniu materaca z geotkaniny i kruszywa budowlanego,
  • odbudowie jezdni ze stabilizacją kruszywa podbudowy

Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej naprawa zmierza do końca. Od początku robót rozebrano nasyp na uszkodzonym odcinku, obudowano wykop i wykonano materac z geotkaniny. Rozpoczęła się odbudowa jezdni. W piątek (16 lutego) układane są pierwsze warstwy podbudowy. Przy sprzyjającej pogodzie do połowy marca roboty będą zakończone.

Udostępnij: Facebook Twitter