Niedzielne loty na Majorkę z Bydgoszczy. Spore zainteresowanie Balearami

Za nami pierwszy lot z Bydgoszcz na Majorkę, największą z wysp Balearów. Połączenia realizuje linia Ryanair Buzz, a na zainteresowanie przelotami narzekać z pewnością nie może.

Majorka to największa wyspa Balearów, uznawana jednocześnie za najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Przyciąga wieloma zabytkami, urokliwymi miasteczkami i zatoczkami z piaszczystymi plażami o łącznej długości aż 550 kilometrów. Od ostatniej niedzieli dostępna jest w bezpośrednim połączeniu z Bydgoszczą.

Z Bydgoszczy latamy coraz chętniej

Sezon wakacyjnych podróży w pełni i wyraźnie widać to w terminalu bydgoskiego lotniska. Bardzo nas cieszy, że w tym roku mogliśmy wzbogacić ofertę letnich wylotów też o nowe miejsca – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz chętniej decydują się na zagraniczne podróże, a jako miejsce wylotu wybierają właśnie Bydgoszcz. To z kolei wpływa na dalsze decyzje touroperatorów, którzy poszerzają swoją ofertę wycieczek, także o zupełnie nowe kierunki. Przykładem jest Majorka, która w co głęboko wierzę, przyciągnie swoimi urokami wielu turystów z naszego regionu.

Majorka to nasza tegoroczna nowość w ofercie wylotów z Bydgoszczy. Kierunek ten cieszy się ogromną popularnością wśród klientów TUI i świetnie przyjął się również w Bydgoszczy. Liczymy na to, że rosnący popyt pozwoli nam na owocną współpracę z lotniskiem oraz rozwój oferty w kolejnych latach – mówi Marcin Dymnicki, Dyrektor Zarządzający TUI Poland.

Loty na Majorkę realizowane będą w każdą niedzielę. Wylot z Bydgoszczy zaplanowany jest na godzinę 9:20, a lądowanie w Palma de Mallorca na 12:15. Rejs powrotny wystartuje o 5:35 i wyląduje w Bydgoszczy o godzinie 8:30.

Kompas Lotniczy na bydgoskim lotnisku

Port Lotniczy w Bydgoszczy ruszył z publikacjami podcastów pod nazwą Kompas Lotniczy. Pierwszy z nich, nakręcony w saloniku VIP bydgoskiego lotniska, traktuje o dokumentach w podróży. O potencjalnych problemach i sposobach na ich rozwiązanie mówi Joanna Stasiak, kierownik Oddziału Paszportów Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. W materiale znaleźć można również mnóstwo przydatnych informacji, między innymi co robić w wypadku zgubienia dokumentów czy też jak wyrobić paszport tymczasowy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter