Nowe atrakcje Myślęcinka. Powstaje mini tężnia i sad społeczny [ZDJĘCIA]

Trwa budowa mini tężni w Myślęcinku / Fot. B.Witkowski/UMB

Za kilka tygodni bydgoszczanie będą mogli odpocząć przy mini tężni w Myślęcinku. W parku powstanie także sad społeczny.

Rozpoczęły się prace przy budowie mini tężni w Myślęcinku. Powstaje ona na Różopolu, w miejscu dawnej fontanny. Pozostałości po niecce już są wyburzone. Wylano beton pod nową konstrukcję. Gradiernia będzie miała 12 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. Po gałązkach tarniny skraplać będzie się solanka.

Wokół mini tężni postawionych zostanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Obok pojawią się stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Z obu stron tężni zasadzonych zostanie łącznie 150 ozdobnych krzewów. – Mając na uwadze warunki atmosferyczne prace powinny potrwać około 2-3 miesięcy – przekazuje Andrzej Kowalski z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. To projekt wybrany przez mieszkańców i realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego prawie 3 tys. mieszkańców.

Mini tężnie są popularne

Podobna tężnia powstaje też w Starym Fordonie przy ul. Targowisko. Tam także powstaną ławki i kosze. Na pewno będą z niego korzystać opiekunowie dzieci bawiących się na pobliskim placu zabaw.

W Bydgoszczy funkcjonują trzy mini tężnie. Obiekty na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera) przyciągają one sporo osób chcących zrelaksować się na osiedlach.

W Myślęcinku powstanie też sad społeczny. Będą rosły w nim drzewa: wiśni, śliwy renklody, róży jadalnej, jabłoni, agrestu, porzeczki i borówki. – Za około dwa miesiące powinniśmy wiedzieć pierwsze drzewka. To miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Każdy będzie mógł zerwać sobie owoc. Będzie ono pełniło też funkcję edukacyjną – informuje Kowalski.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter