Nowe budynki mieszkalne na Bocianowie już powstają. Zmienią oblicze tej części miasta [ZDJĘCIA]

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje dwa bloki przy ulicach Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Będzie w nich w sumie 127 mieszkań. To kolejna faza planu mającego na celu odnowienie i uporządkowanie tej części Bocianowa.

BTBS stawia oba bloki w sąsiedztwie pętli tramwajowej Rycerska. Prace prowadzi firma EBUD-Przemysłówka z Bydgoszczy, z którą wiosną podpisana została umowa o wartości blisko 46 mln zł. W pierwszej kolejności wykonawca rozebrał dwa stare budynki. Z początkiem września rozpoczął też zabijanie ścianek szczelnych. Będą one zabezpieczały wykop pod fundamenty budynków. Zakończenie całej inwestycji planowane jest za dwa lata. Po odbiorach będzie on jeszcze objęta 7-letnią gwarancją.

BTBS. Dwa nowe bloki na Bocianowie

Od strony ul. Zygmunta Augusta powstanie większy sześciopiętrowy blok z windami i garażem podziemnym. Budynek będzie miał wysokość 24 metrów. Znajdzie się tam 101 mieszkań – o powierzchni od 26 do 79m kw z balkonami, loggiami, tarasami. W części mieszkań zaprojektowano pomieszczenia pomocnicze takie jak spiżarnie i garderoby. Na parterze powstaną dwa lokale usługowe.

Mniejszy, czterokondygnacyjny obiekt na planie litery „L” zaplanowano od strony ul. Rycerskiej. Tam będzie 26 mieszkań, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Oddane zostaną w nim mieszkania o powierzchni od 44 do 80 m kw.

Łukasz Grocholski, prezes zarządu BTBS: – To dla nas bardzo ważna chwila, ponieważ zagospodarujemy tereny, które są zniszczone bądź dotknięte już zębem czasu. Mamy nadzieję, że będziemy coraz częściej upiększać tę starszą substancję naszego miasta.

Udostępnij: Facebook Twitter