Nowe osiedle domków jednorodzinnych w Bydgoszczy. Budowa się rozpoczęła

Zainteresowanych zakupem działek w Fordonie nie brakowało / Fot. B. Witkowski / UMB

Rozpoczęła się budowa kompleksu 23 szeregowych domów jednorodzinnych przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Powstaną w miejscu, gdzie rozbijało się wesołe miasteczko.

Miasto zaoferowało potencjalnym kupującym 23 działki o różnej powierzchni w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Nieruchomości kosztowały od 90 do 175 tysięcy złotych za największą. Ruch aut na tym terenie odbywać się będzie poprzez drogę wewnętrzna wychodząca na ulicę Sielską – w pobliżu wyjazdu na Andersa z jednej strony oraz wiadukt . Poza dwiema największymi działkami, na które powtórzono postępowanie przetargowe, wszystkie wystawione grunty sprzedały się za pierwszym razem.

Na początku miesiąca przy ulicy Sielskiej rozpoczęły się prace ziemne, zniknął „dziki parking”, jaki urządzali sobie w tym miejscu kierowcy. Pierwszym pięć domów szeregowych buduje już bydgoska spółka eHome, a lokalizację nazwano Osiedlem Bajkowym. Domy, jak to w wypadku szeregowców, mieścić będą się na niewielkich działkach. Modelowy dom ma powierzchnię 125 metrów kwadratowych i cztery pokoje, ma być – jak wynika z ogłoszenia dewelopera – ogrzewany gazem ziemnym. W standardzie domu ma pojawić się fotowoltaika i stacja ładowania pojazdów elektrycznych, a także garaż w bryle budynku. Cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosi ok. 7,5 tysiąca złotych.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter