Nowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy. „Rybitwą” nad morze. „Baltic Express” do Pragi

Dworzec PKP Bydgoszcz Główna / Fot. B.Witkowski / UMB

Od soboty 22 czerwca dojedziemy z Bydgoszczy do Kołobrzegu wakacyjnym pociągiem PolRegio. Zimą ruszą pociągi do czeskiej Pragi – będzie ich więcej niż początkowo zapowiadano.

Dobre wieści dla pasażerów wybierających podróże koleją – zakończenie roku szkolnego oznacza rozpoczęcie kursowania wakacyjnego połączenia z Bydgoszczy do Kołobrzegu.

– Pierwszego dnia wakacji rusza zupełnie nowe połączenie Polregio. Od 22 czerwca do 31 sierpnia na trasie Toruń Wschód – Kołobrzeg – Toruń Wschód (przez Bydgoszcz – red.) zostanie uruchomiony pociąg Rybitwa, który będzie kursować w soboty i niedziele. Sezonowa linia będzie obsługiwana przez zakupione w 2022 roku najnowocześniejsze składy 22WEg, w których jest klimatyzacja, są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca na przewóz rowerów, a także jest zapewniony bezpłatny dostęp do wi-fi – poinformował w komunikacie przewoźnik.

Kursy pociągu Rybitwa:
• Bydgoszcz Główna (06:19) – Kołobrzeg (10:37), czas podróży 4 godziny i 17 minut
• Kołobrzeg (17:02) – Bydgoszcz Główna (21:05), czas podróży 4 godziny i 5 minut

Ceny biletów (normalnych) rozpoczynają się od 45 złotych za przejazd w jedną stronę.

Cztery razy dziennie z Bydgoszczy do Pragi

Baltic Express – tak będzie nazywało się połączenie z czeskiej Pragi do Gdyni przez Wrocław, Poznań i Bydgoszcz. Pociągi uruchomią Czeskie Drahy w porozumieniu z PKP. Ze stolicy Czech do Bydgoszczy i w kierunku odwrotnym będzie można pojechać czterema pociągami. To ogromna zmiana, niedawne zapowiedzi mówiły o jedynie jednej parze pociągów. Jak poinformował branżowy Rynek Kolejowy z Pragi składy mają odjeżdżać o godzinie 7.00, 11.00, 15.00 i 19.00 co oznacza, że to ostatnie połączenie będzie pociągiem nocnym. Z Bydgoszczy do Pragi pociągi będą odjeżdżać prawdopodobnie około godziny 6.00, 10.00 i 14.00. Pociąg nocny do Pragi będzie odjeżdżał z Bydgoszczy około godziny 2.00 w nocy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter