Nowe przedszkole powstaje w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. To miejsce dla 150 dzieci

Wizualizacja wnętrza powstającego przedszkola / Mat. UMB

Trwają ostatnie prace przy nowoczesnym przedszkolu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Ułatwi ono opiekę nad dziećmi osobom, które pracują w tej części miasta. – To jedna z ważniejszych inwestycji, która powstaje z myślą o rozwoju Bydgoszczy – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

W nowym przedszkole będzie miejsce dla 150 dzieci. Funkcjonować ma sześć oddziałów. Ma mieć charakter związany z przedmiotami ścisłymi, z biznesem, z przemysłem. Powstaje przy wjeździe do parku, od ul. Glinki, w pobliżu skrzyżowania z ul. Paciorkiewicza.

To teren, który wcześniej nigdy nie był wykorzystywany na cele produkcyjne. Przed rozpoczęciem inwestycji zostały zlecone szczegółowe badania. Potwierdziły one możliwość zlokalizowania inwestycji  w tej części parku.

Wykonawcą prac jest konsorcjum, którego liderem jest spółka Kor-Pol Invest. Wykonano większość robót związanych z zagospodarowaniem działki m.in. posadzono rośliny i krzewy, budowany jest plac zabaw.  Zrealizowano w części prace związane z budową systemu nawadniającego dla terenów zielonych, powierzchni utwardzonych (parking, chodniki), oświetlenia oraz ogrodzenia od ulicy Bydgoskich Przemysłowców.

Wewnątrz budynku wykonano prace przy instalacjach elektrycznych, sanitarnych, teletechnicznych oraz wentylacji mechanicznej. Zamontowano stolarkę wewnętrzną. Obecnie trwają prace wykończeniowe: sufity podwieszane, zabudowy kartonowo-gipsowe, układanie płytek na posadzkach i ścianach. W piwnicy budynku zainstalowano też węzeł cieplny. Trwa wygrzewanie  posadzki cementowej. Planowany termin zakończenia prac to drugi kwartał 2024 r. Koszt inwestycji to ponad 13 mln zł.

.– Z jednej strony jest ona odpowiedzią na potrzeby inwestorów, a z drugiej ułatwi osobom zatrudnionym na terenie naszego Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego znalezienie równowagi między pracą, a życiem prywatnym, w tym rodzinnym. Zyskujemy też  kolejny atut w naszych rozmowach z inwestorami, którzy chcą w Bydgoszczy rozwijać i lokować swoje firmy – podkreśla prezydent.

To piękny budynek

Budynek zaprojektowany został przez firmę XY Studio jako obiekt parterowy. Jego bryłę tworzy pięć wyraźnie wydzielonych części. Trzy części budynku zajmują sale dydaktyczne wraz z łazienkami i zapleczem sal. Pozostałe dwie stanowią kuchnia z zapleczem, administracja oraz sala wielofunkcyjna. Całość zespala centralnie biegnący łącznik, w którym znajdą się szatnie oraz dodatkowe sale zabaw.

Pomieszczenia techniczne będą zlokalizowane w części podziemnej. Elewacja zostanie wykończona będzie płytami elewacyjnymi w kolorze ciemnoszarym oraz imitującymi dębowe drewno i uzupełniona jasnym tynkiem. Bryłę wyróżniają duże przeszklenia w kształcie domków. W zakres zamówienia oprócz wzniesienia budynku wchodzą również budowa dojazdu, parkingu na 27 miejsc oraz drogi pożarowej. Wykonane zostaną także dojścia, plac zabaw, wiata śmietnikowa oraz szklarnia. Budynek ma wyróżniać się nowoczesnym wyglądem i dbałością o estetykę.  

Udostępnij: Facebook Twitter