Nowi komendanci w komisariatach policji na Wyżynach i w Fordonie

W dwóch komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zaszły zmiany kadrowe na stanowiskach kierowniczych. Komisariaty na Wyżynach i w Fordonie mają nowych komendantów i ich zastępców.

Młodszy inspektor Dariusz Szczurowski, dotychczasowy komendant komisariatu policji w Fordonie przeszedł na emeryturę po 32 latach służby. Przez wszystkie te lata związany był ze służbą kryminalną. Podinspektor Marcin Wyłuba, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji przekazał funkcję komendanta nadkomisarzowi Mariuszowi Buwajowi, który swoją przygodę z mundurem rozpoczął w 1999 roku. Przez większość swojej służby związany był z pionem prewencji. Jego zastępcą został podinspektor Michał Leszczyński. Ostatnio piastował stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w bydgoskiej komendzie miejskiej.

W Komisariacie Policji Bydgoszcz-Wyżyny, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, podinspektor Marcin Wyłuba wraz z zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, podinspektorem Marcinem Klimczakiem, przekazał obowiązki komendanta komisariatu, komisarzowi Grzegorzowi Trunkowi. Będzie odpowiadał za pion kryminalny w jednostce, z którym jest związany niemal przez większość swojej kariery. Na tym stanowisku zastąpił nadkomisarza Michała Goscha, który po 25 latach w mundurze podjął decyzję o odejściu na emeryturę – przekazał mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter