Nowy autobus na testach. Wygląda tak samo jak inne. Wykorzystuje do jazdy energię z hamowania

Nowy autobus Solaris Urbino 12 Mild Hybrid / Fot. ZDMiKP

Można już sprawdzić, jak się jeździ hybrydowym autobusem. Od czwartku (20 czerwca) aż do 26 czerwca Miejskie Zakłady Komunikacyjne będą testować na bydgoskich trasach autobus niskoemisyjny Solaris Urbino 12 Mild Hybrid. Testy będą przeprowadzane na liniach autobusowych 74 i 82.

Czym się charakteryzuje testowana hybryda – model Solaris Urbino 12 Mild Hybrid? Autobus, poza silnikiem spalinowym, posiada również wspomagający silnik elektryczny. Przy hamowaniu działa on jak prądnica, wytwarzając prąd i magazynując go w akumulatorach. Zgromadzona energia wykorzystywana jest przy kolejnym ruszaniu, wspomagając silnik spalinowy i ograniczając zużycie paliwa.
Testowany pojazd jest autobusem dwunastometrowym, w pełni niskopodłogowym, wyposażonym w dwoje dwuskrzydłowych drzwi. Na pokład może zabrać 86 pasażerów, w tym posiada 30 miejsc siedzących. Pojazd zainstalowane ma wszędzie kamery oraz monitory, na których kierowca obserwuje sytuację zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu. Posiada też system obserwacji „martwego pola”.
Autobus będzie kursował od 20 do 26 czerwca na liniach autobusowych 74 i 82.
Należy jednak pamiętać, że nie będzie w nim możliwości zakupu biletu kartą kredytową, dlatego przejazd autobusem trzeba opłacić za pomocą tradycyjnego biletu papierowego. W autobusie zamontowane są kasowniki starego typu.

Udostępnij: Facebook Twitter