Nurogęsi w Bydgoszczy. W Warszawie zatrzymują ruch, kiedy te ptaki przechodzą przez ulicę

Nurogęsi w pobliżu Przystani Bydgoszcz / Fot. Facebook/Paweł Piątkowski

Zwinne, szybkie nurogęsi można zobaczyć, kiedy polują na ryby w wodzie obok Przystani Bydgoszcz i na Wyspie Młyńskiej. Stały się kolejną, żywą atrakcją tego miejsca.

Błyskawicznie nurkują, są szybkie i zwinne – muszą takie być, żeby upolować małe ryby, które są ich pożywieniem. Bydgoszczanie przystają na tarasie przy Przystani Bydgoszcz, żeby zobaczyć, jak zadomowione w czystych wodach Brdy nurogęsi łapią ryby.

Krótki film z tego polowania opublikował na Facebooku na profilu „Bydgoskie podróże duże i małe” Paweł Piątkowski.

Nurogęsi, jak widać swobodnie czują się w bydgoskich wodach. W Warszawie są sensacją. W tym roku, wstrzymano ruch na Wisłostradzie, kiedy samica nurogęsi z małymi przedostawała się z Łazienek nad brzeg Wisły.

Nurogęsi coraz częściej możemy spotkać w miastach. Aby zdobyć pożywienie, nurkują. Na ich dziobach znajdują się poprzeczne rogowe ząbki, które wraz z jego zagięciem na końcu powodują, że mogą łatwo chwytać śliskie i zwinne ryby. Nurogęsi najpierw zanurzają głowę i wypatrują małych ryb do 10 cm długości a potem błyskawicznie ścigają je pod wodą. Podczas nurkowania mogą osiągnąć 4 metry głębokości i być pod wodą około minutę. Przez to, że posługują się wzrokiem przy żerowaniu, nie wybierają mętnych i zabrudzonych wód.

Udostępnij: Facebook Twitter