O cyberbezpieczeństwie na Politechnice Bydgoskiej. Międzynarodowa konferencja na uczelni

Politechnika Bydgoska będzie organizatorem międzynarodowego sympozjum dotyczącego cyberbezpieczeństwa. To już 29. Europejskie Sympozjum Badań nad Bezpieczeństwem Komputerowym (European Symposium on Research in Computer Security) ESORICS 2024.

Sympozjum ESORICS to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu, które co roku przyciąga najwybitniejszych ekspertów i badaczy w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego.

Konferencja odgrywa dużą rolę w europejskiej i międzynarodowej debacie na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochronie informacji w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych. Podczas sympozjum uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami dotyczącymi zabezpieczeń sieciowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technologii prywatności i wielu innych aspektów cyfrowego bezpieczeństwa.

– Przyznanie organizacji wydarzenia Politechnice Bydgoskiej to w dużej mierze docenienie przez europejskie środowisko naukowe, znaczących prac grupy badawczej PATRAS kierowanej przez prof. dr. hab. inż. Michała Chorasia z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej w dziedzinie bezpieczeństwa (m.in. bezpieczeństwo sztucznej inteligencji, sztuczna inteligencja dla cyberbezpieczeństwa i wykrywania ataków sieciowych oraz walka z dezinformacją i fake news) – podkreśla Politechnika Bydgoska.

W międzynarodowy skład komitetu organizacyjnego ESORICS 2024 wchodzą również przedstawiciele Politechniki Bydgoskiej: prof. dr hab. inż. Michał Choraś (general chair), dr hab. inż. Rafał Kozik, prof. PBŚ, dr inż. Tomasz Marciniak, prof. PBŚ oraz dr inż. Marek Pawlicki.

Dodajmy, że w pierwszej fazie (do 8 stycznia) zgłoszono już 212 prac, które będą teraz recenzowane przez międzynarodowy komitet ekspertów (przyjętych zostanie kilkanaście procent najlepszych artykułów). Wciąż można zgłaszać artykuły w drugiej fazie – termin upływa 19 kwietnia. Więcej informacji oraz szczegółów można znaleźć na przygotowanej stronie internetowej: www.esorics2024.org

Udostępnij: Facebook Twitter