Objazdowy Dom Kultury. Dobra zabawa czeka  tuż za rogiem

Wakacje nie muszą być nudne – nawet na pobliskim placu zabaw. Objazdowy Dom Kultury w każdy wakacyjny czwartek odwiedzi inne osiedle. W planach wiele atrakcji dla najmłodszych.

„Objazdowy Dom Kultury – animacje na Twoim placu zabaw” to cykl 8 miniwydarzeń skierowanych do najmłodszych. W każdy czwartek lipca i sierpnia animatorzy odwiedzą inny osiedlowy plac zabaw. Pomysłodawcami akcji są członkowie Stowarzyszenia Obywatel Działa. Jak podkreślają organizatorzy, chcieli urozmaicić dzieciom wakacje. Celowo wybrano czwartki, gdy dzieje się mniej, niż w weekendy.

W czasie czwartkowych spotkań, w godzinach od 15 do 19, maluchy mają zapewnioną opiekę animatorów. W programie Objazdowego Domu Kultury znajdziemy m.in.: malowanie twarzy, teatrzyk na żywo, warsztaty i zabawy z animatorami.

Plac zabaw na osiedlu Błonie/ fot. Bydgoszcz.pl

Górzyskowo to pierwsze osiedle, które odwiedził Objazdowy Dom Kultury. Plac zabaw przy skateparku zgromadził wielu maluchów i ich rodziców. Jedną z głównych atrakcji były warsztaty plastyczne, w trakcie których mali plastycy przygotowali maski przedstawiające zwierzęta.

W czwartek 14 lipca zabawa przeniesie się na osiedle Błonie. Od godziny 15 animatorzy będą czekać na placu przy skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Wstęp jest darmowy. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Projekt Objazdowy Dom Kultury to inicjatywa społeczna, która wygrała w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Harmonogram czwartkowych spotkań:

  • 14 lipca – Błonie – plac zabaw na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich;
  • 21 lipca – Bartodzieje – plac zabaw przy plaży nad Balatonem,
  • 29 lipca – Nowy Fordon – plac zabaw przy ul. Twardzickiego;
  • 4 sierpnia – Wilczak-Jary – plac zabaw przy ul. Nakielskiej
  • 11 sierpnia – Wyżyny – plac zabaw na skwerze A.Krzyżanowskiego – Wilka;
  • 18 sierpnia – Osiedle Leśne – plac zabaw na skwerze Pomorskiego Okręgu Wojskowego;
  • 25 sierpnia – Wzgórze Wolności – plac zabaw przy szkole nr 56 przy ul. Karpackiej.
Udostępnij: Facebook Twitter