Odkrywanie nieznanej Bydgoszczy. Ostatnie spacery z przewodnikiem w wakacje

Spacery po Bydgoszczy, podczas których mieszkańcy mogli odkrywać nieznane miejsca i dzieje miasta stały się bardzo popularne. W sobotę i niedzielę ostatnie okazje w wakacje, żeby w nich uczestniczyć.

W ten weekend mamy kilka spacerów do wyboru. Oto propozycje, z których można skorzystać zarówno w sobotę (27 sierpnia), jak i w niedzielę (28 sierpnia).

Spacer i wykład w plenerze z muzeum okręgowym

„Tajemnice staropolskiej Bydgoszczy – czyli spacer, dzięki któremu uda się odkryć najstarsze fragmenty Starego Miasta. Trasą po staropolskiej Bydgoszczy poprowadzi Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Spacer odbędzie się w sobotę, początek o godz. 12. Trasa ok. 3 km (1,5 h). Zbiórka przy gmachu główny Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4.

W niedzielę natomiast plenerowy wykład „Drzewa leczą – śródmiejskie pomniki przyrody” – początek także o 12. Prelegentka, wśród pięknych okoliczności przyrody, opowie
o leczniczym znaczeniu drzew. Przechadzkę poprowadzi Jolanta Skibińska-Wróbel, kustosz dawnego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”.

Wycieczka do Łęgnowa

Osiedle Awaryjne na bydgoskim Łęgnowie. Jego tajemnice poznają uczestnicy wycieczki, realizowanej w ramach projektu TKS „Turystyczny Klub Seniora”. Spotkanie w niedzielę (28 sierpnia) o godzinie 17 na pętli tramwajowej Łęgnowo – ulica Hutnicza. Udział jest bezpłatny.

Spacer dookoła Śródmieścia

W sobotę i niedzielę możliwe także będą spacery z przewodnikiem po Starym Mieście i bydgoski Śródmieściu. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot.
Na trasę pt. Poznaj Stare Miasto można wyruszyć w sobotę (czas trwania: 1,5 godz.). To spacer przez Stary Rynek, Katedrę, Mostową i Wyspę Młyńską
Trasa pn. Dookoła Śródmieścia  – w niedzielę. Wyprawa w okolice fontanny Potop, Placu Wolności, ciekawych kamienic, pomnika Łuczniczki
Obie wyprawy rozpoczynają się o 12.30 przy Bydgoskim Centrum Informacji, ul. Batorego 2. Koszt: 10 zł za osobę (dzieci do lat 10 bezpłatnie). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletu w Informacji Turystycznej lub online.

Udostępnij: Facebook Twitter