Ogród Botaniczny UKW. Zaproszenie dla bydgoszczan na oficjalnym otwarciu [ZDJĘCIA]

Ogród Botaniczny UKW / Fot. B. Witkowski/UMB

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego został oficjalnie otwarty. Bydgoszczanie mogli go już wcześniej odwiedzać. A jest co oglądać w pięknym miejscu przy ul. Niemcewicza.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku zakończyła się trwająca kilka lat rewitalizacja „botanika”, którym administruje UKW. Od początku kwietnia ogród można już odwiedzać. Zmian jest bardzo wiele, ale zostało najważniejsze – przepiękne kwiaty i zieleń.

W czwartek (23 maja) odbyło się oficjalne otwarcie z udziałem rektora uczelni prof. Jacka Woźnego i rektora-elekta prof. Bernarda Mendlika oraz wiceprzewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Rusielewicz i zastępcy prezydenta Bydgoszczy Mirosława Kozłowicza.

Ogród Botaniczny UKW
Ogród Botaniczny UKW – oficjalne otwarcie / Fot. B.Witkowski / UMB

W ramach inwestycji w „botaniku” pojawił się nowy, w pełni wyposażony budynek kulturalno – dydaktyczny dla wszystkich grup wiekowych. To miejsce, gdzie odbywają się zajęcia dla bydgoskich szkół. Odbywają się tu również zajęcia dla studentów. Wokół stawu oraz pasieki postawiono nowe ogrodzenie. Przy stawie powstał również drewniany pomost.

Pojawiły się również nowe tablice ścieżek edukacyjnych pt.: „Polskie drzewa leśne”, „Pomniki przyrody”, „Tajemnice ogrodu”. Teksty i grafika tablic dostosowane są dla osób słabowidzących. Współpracują one z uczelnianą aplikacją „Giermek” dla osób z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że prace rewitalizacyjne w Ogrodzie Botanicznym UKW rozpoczęły się w 2021 roku. Ogród jest czynny dla wszystkich zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 18.00. Wejście od strony ul. Niemcewicza oraz uczelni.

Udostępnij: Facebook Twitter