Orion kupił Gamę. Lokomotywa z Pesy jeździ w barwach kolejnego przewoźnika

Lokomotywa Gama z Pesa Bydgoszcz / Mat. Pesa

Gama z Pesy to elektryczna lokomotywa przeznaczona do prowadzenia pociągów z prędkościami do 160 km na godzinę, Do swej floty włączył ją Orion z Nowego Sącza.

Orion Rail Logistics Sp. z o.o. to przewoźnik kolejowy obecny na rynku od 1997 roku. Spółka rozpoczęła modernizację taboru. – Staramy się współpracować z polskimi, sprawdzonymi firmami. Analiza rynku wykazała, że lokomotywy Gama spełniają nasze oczekiwania. Podjęliśmy rozmowy z Pesa. Co dla nas ważne – bydgoska spółka dostarczyła lokomotywę w bardzo krótkim terminie od podpisania umowy.  Od 26 maja pierwsza Gama w naszej flocie realizuje już regularne przewozy.  Lokomotywa potwierdziła swoje wysokie parametry techniczne i komfortowe warunki pracy – powiedział Krzysztof Warchoł, właściciel firmy Orion. 

Przekazanie lokomotywy Gama firmie Orion / Mat. Pesa

Pierwsza Pesa Gama 111Eo już w eksploatacji w Orion Kolej

Nowosądecka spółka zamówiła w Pesie czteroosiową lokomotywę elektryczną Gama 111Eo. Jak infomuje bydgoska firma jest to elektryczna lokomotywa 4-osiowa o mocy 5 600 kW. Lokomotywa przeznaczona jest do prowadzenia pociągów z prędkościami do 160 km na godz.

To pierwsza polska lokomotywa, która bez żadnych problemów zaliczyła wszystkie testy nowego systemu ETCS i otrzymała, wydane przez Urząd Transportu Kolejowego, dopuszczenie systemów bezpieczeństwa.

Udostępnij: Facebook Twitter