Orkiestra Na Dużym Rowerze dojechała do Bydgoszczy. Finałowy koncert na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Orkiestra Na Dużym Rowerze na Starym Rynku / Fot. R.Sawicki/UMB

Po dziesięciu dniach europejskiej wyprawy Orkiestra Na Dużym Rowerze wróciła do Bydgoszczy. Zagrała dla mieszkańców na Starym Rynku.

Ich Big Bike Orchestra Eurotrip from Bydgoszcz to Europe znalazł swój finał w rodzinnym mieście. Bydgoski zespół wyruszył w poniedziałek (11 września) spod bydgoskiego ratusza. Muzycy wyjechali w dziesięciodniową trasę do Pragi, Bratysławy, Wiednia, Vaduz, Zurychu, Mediolanu, Marsylii, Lyonu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu i Berlina. – Dziesięć dni, osiem europejskich stolic. W tym niezwykłym projekcie łączymy kulturę, ekologię i sport – tłumaczy Maciej Drapiński, akordeonista Orkiestry Na Dużym Rowerze. – Skoro powstaliśmy w Bydgoszczy, to mamy nadzieję, że tę pozytywną energię przeniesiemy na całą Europę. Partnerem naszego projektu jest miasto Bydgoszcz i chcemy cieszyć się z tego, że stąd pochodzimy – dodał.

Podróżowali po Europie – oczywiście między poszczególnymi krajami i miastami w specjalnym busie. Zagrali w dwunastu miastach. Promowali Europejski Tydzień Mobilności. Swoją trasę kończą w Bydgoszczy, gdzie w piątek (22 września) obchodziliśmy Dzień Bez Samochodu.

Orkiestra na Dużym Rowerze powstała trzy lata temu w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury. Sławę zespołowi przyniósł udział w programie Mam Talent, w którym dotarli do półfinału. Projekt Big Bike Orchestra Eurotrip from Bydgoszcz to Europe był finansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Udostępnij: Facebook Twitter