Orkiestra Na Dużym Rowerze ruszyła w europejską trasę promującą Bydgoszcz

Orkiestra na Dużym Rowerze zagra w Bydgoszczy po powrocie 22 września

W dziesięć dni odwiedzą dziesięć krajów i osiem stolic. Zagrają pod paryską wieżą Eiffla i pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Orkiestra Na Dużym Rowerze wyruszyła w trasę promującą Bydgoszcz.

W poniedziałek przez ratuszem muzycy Orkiestry Na Dużym Rowerze kręcili film promujący ich nowy projekt muzyczno – podróżniczy. Prosto z Bydgoszczy wyjeżdżają w dziesięciodniową trasę do Pragi, Bratysławy, Wiednia, Vaduz, Zurychu, Mediolanu, Marsylii, Lyonu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu i Berlina. To projekt: Big Bike Orchestra Eurotrip from Bydgoszcz to Europe.

22 września wrócą (oczywiście na dużym rowerze) na bydgoski Stary Rynek aby podczas koncertu uczcić Europejski Dzień Bez Samochodu. Zapraszają bydgoszczan do wspólnej zabawy.

– W tym niezwykłym projekcie chcemy połączyć kulturę, ekologię i sport – tłumaczy Maciej Drapiński, akordeonista Orkiestry Na Dużym Rowerze. – Skoro powstaliśmy w Bydgoszczy, to mamy nadzieję, że tę pozytywną energię przeniesiemy na całą Europę. Partnerem naszego projektu jest miasto Bydgoszcz i chcemy cieszyć się z tego, że stąd pochodzimy.

Zespół nie będzie jeździł od stolicy do stolicy na rowerze, tylko busem ze specjalną przyczepą na duży rower. We wtorek będą w Pradze i Bratysławie, pojadą przez Liechtenstein, Szwajcarię i dalej. Na razie nie chcą zdradzać, jaką niespodziankę przygotowali dla publiczności w miastach, w których wystąpią. – Kiedy pojawimy się w jakimś charakterystycznym punkcie, to z naszych instrumentów musi popłynąć muzyka kojarząca się właśnie z tym miejscem, co będzie najpiękniejsze dla lokalnych widzów i słuchaczy – zapowiada Maciej Drapiński. – Wierzę, że jesteśmy tak mocno naładowani dobrą energią, że wszystko będzie dobrze.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter