Osiedlowe Centra Seniora 2024. Będą dalej działać. Niedługo poznamy wszystkie miejsca

Seniorzy chętnie spędzali czas w Centrum przy ul. Karpackiej/fot. B.Witkowski/UMB

W Bydgoszczy po raz kolejny będą funkcjonowały Osiedlowe Centra Seniora. Realizatorów społecznego projektu wyłoni konkurs ofert.

Osiedlowe Centra Seniora zadebiutowały w mieście jako pilotażowy program w 2022 roku. Cztery placówki cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najstarszych mieszkańców Bydgoszczy. Rok później program doczekał się kontynuacji a centra działały w pięciu punktach. Trwa konkurs ofert na realizację zadania. W 2024 roku miasto przeznaczy na ten cel 300 tys. złotych.

Osiedlowe Centra Seniora wystartują już wkrótce

Biuro Aktywności Społecznej ogłosiło konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, które w bieżącym roku poprowadzą Osiedlowe Centra Seniora „Bydgoszcz Seniorom”. Regulamin określa, jakie funkcje mają spełniać miejsca spotkań seniorów. Każde centrum ma być obiektem ogólnodostępnym, świadczącym szeroki wachlarz usług i oferującym szereg zajęć. W poprzednich latach wśród seniorów największym powodzeniem cieszyły się zajęcia ruchowe, taniec i gimnastyka, jak również spotkania filmowe i podróżnicze. W Centrach Seniora można było też spędzić spokojny dzień „przy kawie’ w gronie rówieśników. Każda z placówek oferowała również szereg spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin. Wśród nich byli psycholodzy, dietetycy i prawnicy. Czas spędzony w Osiedlowych Centrach Seniora był okazją do nauki języków obcych, treningu z obsługi komputera i smartfona i wycieczek po mieście.

Termin składania ofert upłynął 10 kwietnia. Wkrótce poznamy lokalizacje Osiedlowych Centrów Seniora, które będą działać w 2024 roku.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter