Otwarcie drugiego mostu w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego. Autobusy wracają na swoje trasy

W środę (27 marca) w nocy drogowcy otwierają dla ruchu drugi most w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego. Autobusy wracają na swoje stare trasy.

W środę (27 marca) w nocy udostępniony do ruchu zostanie drugi most drogowy w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Włączona zostanie też sygnalizacja na skrzyżowaniu z ulicą Toruńską – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

„Stara” nitka mostu była do tej pory niedostępna z powodu prac remontowych. Kierowcy przejeżdżający z Fordońskiej w kierunku ul. Toruńskiej musieli przejechać przez torowisko i korzystać z pasa na „nowym” moście drogowym. Teraz to się zmieni. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po dwóch pasach jezdni.

W związku z tym od czwartku (28 marca) linia autobusowa nr 59 wróci na swoją standardową trasę prowadzącą przez most Kazimierza Wielkiego i ulicę Łęczycką – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Dotychczasowe przystanki: rondo Skrzetuskie (kierunek Kapuściska), rondo Fordońskie, rondo Toruńskie, Toruńska/Łuczniczki, Nowotoruńska/Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla tej linii zostaną wyłączone z obsługi pasażerskiej.

Ugory gotowe

Bydgoscy wodociągowcy zakończyli swoje działania związane z budową systemu zbiorników retencyjnych na kolejnej ulicy, dzięki czemu linia autobusowa nr 61 wróci do kursowania przez ulicę Ugory.

– W ciągu ostatnich dni wzmocniliśmy tramwaje do Fordonu i na Górny Taras Bydgoszczy. Składy kursują teraz w równych odstępach, a na wielu skrzyżowaniach dla tramwajów wprowadziliśmy priorytetowy przejazd. Zmieniliśmy też niemal wszystkie rozkłady jazdy. Zakończenie natomiast prac wodociągowych na ulicach: Stawowej, Mickiewicza i Paderewskiego pozwoliło przywrócić na standardowe trasy kilka linii autobusowych – podkreślają drogowcy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter