Piękne śpiewanie w Pałacu Młodzieży. Znamy laureatów 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej

Jury oceniało interpretacje filmowych utworów / Fot. Sandra Wróblewska

Młodzi wokaliści zmierzyli się w Pałacu Młodzieży w 24. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Na scenie pojawiły się wielkie talenty.

W czasie koncertu galowego młodym artystom towarzyszył Jacek Wójcicki, aktor, śpiewak i muzyk, oraz zespoły tańca współczesnego z Pałacu Młodzieży – Amulet i DMT. Poprzedziły go przesłuchania koncertowe. Wzięli w nim udział wokaliści z całej Polski. Zmagania finalistów oceniało jury w składzie: Jacek Wójcicki, Darina Gapicz, Piotr Dąbrowski i Robert Robaszkiewicz. Przyznano następujące nagrody:

Grand Prix

– Julia Kuszkowska z Iłowa-Osady

I miejsce

– Miłosz Dutkiewicz z Gniezna

II miejsce:

– Agata Wietrzycka z Trzcianki

III miejsce ex aequo:

– Maja Dąbrowska z Hermanówki

– Szymon Piątkowski ze Świecia

Wyróżnienia:

– Amelia Kaczmarczyk z Boryszewa

– Natalia Kawszyn z Płocka

– Karolina Karpińska ze Świecia

Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej od lat daje możliwość pokazania swojego talentu adeptom sceny piosenki aktorskiej. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych i wyższych uczelni. Jego laureaci w późniejszych etapach kariery zwyciężają prestiżowe festiwale, w tym Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej uzyskał tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter