Pijalnia wody w Lesie Gdańskim przejdzie modernizację

Zamknięty z powodu pandemii punkt czerpania wody w Lesie Gdańskim zmieni oblicze. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zbudują w tym miejscu nowoczesną pijalnię zdrowej wody.

Minęło ponad 20 lat, od kiedy MWiK otworzyły w Lesie Gdańskim punkt, gdzie bydgoszczanie mogli nalewać sobie wodę z podziemnego ujęcia, które się tam znajduje. Szybko stało się to bardzo popularne. Mieszkańcy podjeżdżali rowerami, samochodami, żeby do plastikowych baniek zaczerpnąć wody pompowanej bezpośrednio ze studni głębinowych lub wody uzdatnionej.

Od 2020 roku punkt w Lesie Gdańskim był nieczynny. Powód – pandemia.

To się jednak zmieni. Dodatkowo Wodociągi planują całkowicie odmienić to miejsce. Wybudują tam nowoczesną pijalnię, w której będzie nie tylko sobie nalać wody, ale na miejscu napić czterech rodzajów prozdrowotnej wody.

Obecnie trwa końcowa faza prac projektowych. Wiadomo, że chętni do zaspokojenia pragnienia wodą z ujęcia w Lesie Gdańskim będą mogli usiąść na ławkach, pod dachem. Obok znajdzie się parking dla rowerów.

Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu pozwolenia na budowę Wodociągi przystąpią do wyłonienia wykonawcy w procedurze przetargowej. Kolejnym krokiem będzie już budowa pijalni razem z otaczającą ją infrastrukturą, dzięki której w Lesie Gdańskim powstanie kolejne miejsce wypoczynku

– Pijalnia będzie oferowała cztery gatunki wody o właściwościach prozdrowotnych – informuje Marek Jankowiak, rzecznik prasowy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

Udostępnij: Facebook Twitter