Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej po remoncie już otwarty. A na wyspie piknikowanie i plażowanie [ZDJĘCIA]

Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej jest bardzo popularny / Fot. B. Witkowski/UMB

W poniedziałek (13 maja) przed południem zniknęły ostatnie fragmenty ogrodzenia. Po południu popularny plac zabaw na Wyspie Młyńskiej był już w pełni czynny. Od razu się zapełnił dziećmi i ich opiekunami.

Plac zabaw nad Młynówką na Wyspie Młyńskiej cieszył się zawsze wielką popularnością wśród bydgoszczan, którzy lubią przychodzić tam ze swymi dziećmi. Jesienią otoczyło go blaszane ogrodzenie. Wewnątrz rozpoczęła się kompleksowa modernizacja.

W poniedziałek (13 maja) jeszcze przed południem trwał demontaż ostatnich fragmentów ogrodzenia, który postawili budowlańcy. Zniknął także toi toi, z którego korzystali w trakcie robót. Po południu plac zabaw wypełnił się dziećmi, które pod okiem rodziców i opiekunów błyskawicznie wypełniły to miejsce na Wyspie Młyńskiej.

Kompleksowe roboty obejmowały wymianę nawierzchni na specjalne, wylewane podłoże. Wzór nawiązuje do motywu fal wody. Odnowione zostały też istniejące urządzenia zabawowe: m.in. czerwone krzesło, ławki oraz inne zabawki i tablice. Wymieniono także karuzelę. Prace kosztowały ponad 650 tysięcy złotych.

Powrót słonecznej pogody spowodował, że bydgoszczanie znowu zaczęli korzystać z Wyspy Młyńskiej jako miejsca do piknikowania i wypoczynku. Rodziny z dziecięcymi wózkami rozłożyły się w cieniu pod drzewami. Inni woleli słońce.

Nowości na Wyspie Młyńskiej

Latem mają się rozpocząć kolejne prace na Wyspie Młyńskiej. To będą roboty przy modernizacji istniejących ścieżek, dróg rowerowych oraz podestów na brzegiem Młynówki. Prace modernizacyjne obejmą też Międzywodzie, czyli spływającą z Młynówki do Brdy strugę. Powstanie też instalacja nawadniająca część terenów zielonych. Zamontowane zostaną nowe ławki, pergole, trejaż, hamaki, kosze plażowe i kosze na odpadki. W planach jest także modernizacja oświetlenia, 

Udostępnij: Facebook Twitter