Pływacki talent ze szkolnego klubu na Szwederowie. MKS SP 63 uczy zdobywania medali

Michalina Woźniak triumfuje po zwycięskim finale na Astorii / Fot. Nadesłane

Michalina Woźniak ma 16 lat i jest trzykrotną mistrzynią Polski juniorek do lat 16 w pływaniu. Dwa ze złotych medali zdobyła na 50-metrowym basenie Astorii, startując w finałach, w odstępie 20 minut.

16-latka z Bydgoszczy uczy się teraz w IX LO, a przygodę z pływaniem rozpoczęła w klasie sportowej Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Goszczyńskiego. Tam, na szkolnej pływalni Bryza trenuje obecnie ok. 180 pływaków. Najmłodsi to uczniowie pierwszych klas, mają po 7 lat. – Klasy pływackie mamy w naszej szkole na Szwederowie oraz w „piętnastce” w Fordonie – mówi wiceprezes MKS SP 63 Maciej Dobrzyński – Zdarza się niestety, że po zakończeniu ósmej klasy młodzi pływacy rezygnują z treningów. Decydują sprawy logistyczne, dojazdy. U nas można trenować dalej – dodaje.

Jednym z takich przykładów jest Michalina Woźniak – Mogła po ósmej klasie wyjechać do któreś ze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce, ale zdecydowała się zostać w Bydgoszczy i naszym klubie – mówi jej trener Marcin Targowski.

Michalina osiąga już znaczące sukcesy. Na niedawnych Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16, które odbyły się w nowej pływalni Astoria, zdobyła trzy złote medale6 letnich. Zawody rozgrywane na Pływalni Astoria w Bydgoszczy. Zawodniczka MKS SP 63 Michalina Woźniak zdobyła aż 3 złote medale. Zadziwiła w ostatni dzień imprezy, gdy jako jedyna startowała w dwóch konkurencjach pod rząd i zgarnęła dwa najcenniejsze krążki w 20 minut. Wygrała finały na 200 m stylem zmiennym 2:16,79 s., 200 m stylem klasycznym 2:29,18 s oraz 100 m stylem zmiennym 1:03,02 s.

– W najcięższym okresie przygotowawczym trenuje 11 razy w ciągu tygodnia. Zaczynamy o 6.15. Trenujemy do godz. 8. Potem jest szkoła i kolejne zajęcia od 15.30 do 17. Pływanie wymaga wytrwałości. Michalina reprezentuje już Polskę. Zdobyła brązowy medal na zawodach Nadziei Olimpijskich. Teraz czeka nas walka o minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy juniorek – mówi trener Targowski.