Podwójne święto w Szkole Podstawowej nr 46 na Kapuściskach. Placówka im. Unii Europejskiej skończyła 60 lat

SP 46 świętuje swe 60-lecie / Fot. B. Witkowski/UMB

To był wyjątkowy dzień dla społeczności SP nr 46 przy ul. Kombatantów na Kapuściskach. 9 maja szkoła świętowała podwójny jubileusz: – 60-lecie powstania oraz 20-lecie nadania imienia. Niedługo budynek przejdzie gruntowny remont – jest na liście placówek do termodernizacji.

Jubileuszową uroczystość rozpoczął tradycyjny polonez. Wykonali go uczniowie klas 7. i 8. Następnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn państwowy i „Odę do radości”.

60-lecie SP nr 46. To szkoła o europejskich wartościach

Hymn Unii Europejskiej w tej placówce wybrzmiewa od 20 lat. W roku wstąpienia Polski do wspólnoty narodów szkoła przyjęła jej imię. Mottem jakie przyświeca codziennym działaniom placówki jest motto UE „Zjednoczeni w różnorodności”.

– 9 maja to ważny dzień dla naszej szkoły ale i dla całej Unii. Obchodzimy Dzień Europy, święto upamiętniające tzw. Plan Schumanna. To również ważna data w ceremoniale szkoły. W tym roku koncentrowaliśmy nasze działania na lepszym poznaniu historii naszej szkoły. Przeglądanie starych szkolnych kronik wywołało wiele emocji, wzruszenia i ciekawości – mówiła do zgromadzonych gości Elżbieta Śmigielska, dyrektorka SP nr 46.

Głos zabrał również wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel. Dla niego była to podróż w czasie do lat dzieciństwa. Jest absolwentem podstawówki z ul. Kombatantów. – W tej szkole uczyłem się składać zdania wielokrotnie złożone po raz pierwszy. Nie spodziewałem się, że życie doprowadzi do egzaminu, na którym wśród słuchaczek mam moje kochane panie polonistki. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim nauczycielom, od których miałem zaszczyt zdobywać wiedzę – powiedział.

Podziękowania powędrowały również do wszystkich osób zaangażowanych w rozwój i życie szkoły. Elżbieta Śmigielska wręczyła statuetki przyjaciela szkoły. Uhonorowała nimi m.in. prezydenta miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, zastępczynię prezydenta miasta Bydgoszczy Iwonę Waszkiewicz, wojewodę kujawsko-pomorskiego Michała Sztybla, przedstawicielki rady rodziców i przewodnicząca Rady Osiedla Kapuściska. Dyrektorka podziękowała także pracownikom szkoły – nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Podwójny jubileusz w SP 46 uświetnił występ Jazz Big Band z Pałacu Młodzieży.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter