Pogoda na weekend. Uderzenie zimy. Ale to będzie bardzo lekki cios

W ub. roku inauguracja Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego odbyła się w śniegu / B.Witkowski/UMB

Na sobotę popołudnie zapowiadane są w Bydgoszczy delikatne opady pierwszego śniegu. W ub. roku Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpoczął się w zimowej aurze. Teraz też jest na to szansa choć niewielka.

Według prognoz przedstawionych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższy weekend możemy się spodziewać pierwszych opadów śniegu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa należy dodać, że będą w sobotę niewielkie. Delikatnie ma posypać w Bydgoszczy w nocy z piątku na sobotę. Będzie to jednak raczej śnieg z deszczem. Temperatura w nocy na spaść do zera. Zachmurzenie będzie duże, lecz po południu chmury mają zniknąć. Chwyci lekki mróz – delikatnie poniżej zera. Taka temperatura ma się także utrzymać w niedzielę. Tego dnia IMGW zapowiada także śnieg – od rana do godz. 13-14. Potem będzie padać deszcz. Ewentualny śnieg ma więc małe szanse na dłuższe utrzymanie się.

Pogoda na weekend dla województwa

IMGW zapowiada na sobotę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, po południu przechodzący w zmienny. W nocy zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie mgła marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st C do – 2 st C. Wiatr słaby, nad ranem miejscami umiarkowany, początkowo zmienny, przechodzący na południowy i południowo-wschodni.

W niedzielę okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Miejscami na drogach ślisko. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

Udostępnij: Facebook Twitter