Policjanci wyciągnęli z Brdy topiącego się mężczyznę

Akcja ratunkowa policji / Fot. Mat. policji

Bydgoscy wodniacy uratowali topiącego się mężczyznę. Dzięki ich natychmiastowej reakcji 41-latek został wyłowiony z wody i trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dramatyczna sytuacja zdarzyła się w poniedziałek (18 września), kiedy trzech bydgoskich wodniaków – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski oraz st. post. Przemysław Madziński płynęło łodzią służbową Brdą. Niedaleko Mostu Kazimierza Wielkiego, zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody. Natychmiast podjęli akcję ratunkową.

Policjanci wciągnęli na pokład łodzi, 41-latka i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na wyziębienie zapewnili mężczyźnie komfort termiczny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali bydgoszczanina do szpitala, aby przeprowadzić dalsze badania.

– To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu w rejonie rzek i jezior – przypomina mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Udostępnij: Facebook Twitter