Policyjne psy służbowe gładko obezwładniły agresywnych napastników z bronią palną

Podczas wspólnych ćwiczeń trenowali swe umiejętności policjanci z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych komend w Bydgoszczy i Sępólnie Krajeńskim. Ich psy służbowe spisały się na medal.

Ćwiczenia zorganizowano na terenie kompleksu 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Bydgoszczy. – Przeprowadzono ćwiczenia epizodyczne z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony. Celem szkolenia było sprawdzenie praktycznego działania sił ochronnych oraz stanu osobowego 11 WOG – informuje Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy

Brali w nich udział policjanci z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz przewodniczka psa służbowego  z Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim. Przewodnicy przy użyciu psów patrolowo-tropiących mieli za zadanie obezwładnić uzbrojonych w broń palną agresywnych napastników. – Wspólne szkolenie służb mundurowych niewątpliwie dobrze wpłynęło na poprawę koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia osób oraz mienia – przekazuje Kowalska.

Udostępnij: Facebook Twitter