Politechnika Bydgoska: nowy prorektor do spraw organizacji Wydziału Medycznego

Rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (z prawej) oraz dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, prorektor ds. rozwoju PBŚ Fot. nadesłane

Dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ został prorektorem ds. rozwoju Politechniki Bydgoskiej. Otrzymał zadanie organizacji Wydziału Medycznego.

– To dla mnie zaszczyt dołączyć do tak prężnego zespołu, który działa niestandardowo, podejmuje ambitne wyzwania i odważnie patrzy w przyszłość. Zdaję sobie sprawę z powagi zadania jakie zostało mi powierzone i dołożę wszelkich starań by temu sprostać. Medycyna na Politechnice Bydgoskiej to nasza przyszłość, odpowiedź na aktualne potrzeby społeczeństwa i jednocześnie wykorzystanie potencjału naszej uczelni oraz olbrzymia szansa na jej rozwój – powiedział nowo powołany prorektor.

Dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ jest absolwentem Uczelni oraz jej pracownikiem od 25 lat. Jest gleboznawcą, początkowo związanym z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii. Od czterech lat kieruje Laboratorium Badań Chemicznych i Analiz Instrumentalnych na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, a od 2020 roku pełni funkcję kierownika biura rektora i rzecznika prasowego Politechniki. Jako Prorektor ds. rozwoju ma zająć się organizacją Wydziału Medycznego.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter