Politechnika Bydgoska się rozbudowuje. Uczelnia będzie mieć własny stadion lekkoatletyczny [WIZUALIZACJA]

Tak ma wyglądać kolejna część Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej / Mat. Politechniki Bydgoskiej

Politechnika Bydgoska ogłosiła zakończenie przetargu na wykonawcę stadionu w fordońskim kampusie. Wyłoniono firmę, która uczyni to za niecałe 28 mln.

Jeszcze nie zakończyła się budowa pełnowymiarowej hali sportowej na terenie Politechniki Bydgoskiej przy ul. Kaliskiego, która jest pierwszym etapem budowy Akademickiego Centrum Sportu, a już poznaliśmy firmę, która wybuduje nowe obiekty.

Politechnika Bydgoska – kolejna część ACS

To stadion lekkoatletyczny z bieżnią, rzutnią do pchnięcia kulą oraz skoczniami. Obok niego powstaną boiska do koszykówki, siatkówki plażowej czy kort do tenisa ziemnego.

Najkorzystniejszą ofertę – 27,8 mln zł – przedstawiła warszawska firma Gardenia Sport. Ma ona doświadczenie w budowanie podobnych obiektów m. in. przebudowywała boisko sportowe przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Prace przy stadionie i boiskach mają rozpocząć się po zakończeniu budowy hali powstać obok wielofunkcyjnej hali. W planach jest też wybudowanie krytych kortów tenisowych i strzelnica. Całe sportowe zaplecze będzie rozciągać się aż do rubieży kampusu przy ul. Suchej.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter