IV LO realizuje program „Politechnika z klasą”
Oferta dla klas pierwszych, które rozpoczną naukę w murach IV LO już we wrześniu, skierowana jest zarówno do miłośników przedmiotów ścisłych, jak i osób zainteresowanych naukami humanistycznymi oraz tych, którzy w przyszłości chcą wyznaczać nowe trendy w branży turystycznej. Klasę o profilu dyplomacja otwiera II LO.
Bydgoskie szkoły ponadpodstawowe przygotowują nowości w ofercie dla uczniów VIII klas szkół podstawowych. Nowe profile w IV LO to efekt porozumienia o wzajemnej współpracy z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Program „Politechnika z klasą” obejmuje realizację autorskich programów nauczanych w zakresie rozszerzonym w klasach pierwszych – chemii w klasie o profilu biologiczno-medycznym oraz matematyki i fizyki w klasie politechnicznej. Na mocy porozumienia, część zajęć dydaktycznych będzie prowadzona w siedzibie uczelni przez nauczycieli akademickich. Uczniowie otrzymają certyfikat ukończenia programu „Politechnika z klasą”, a – co najważniejsze – osoby z najwyższą średnią otrzymają dodatkowe punkty w ramach rekrutacji –zwiększające szanse przyjęcia na studia prowadzone przez Politechnikę Bydgoską.
IV LO w Bydgoszczy przy ul Stawowej 39 będzie odpowiednim wyborem dla uczniów zainteresowanych turystyką i ekonomią. Na nowy rok szkolny placówka przygotowała projekt „Zarządzanie turystyką” otwierający absolwentom możliwości pracy w tym bogatym sektorze. Tutaj nowością jest wprowadzenie jako drugiego języka – języka hiszpańskiego. Uczniowie zainteresowani naukami humanistycznymi będą realizować interdyscyplinarny projekt edukacyjny „Człowiek w naturze i kulturze”, który angażuje młodzież w poszukiwanie ciekawych i oryginalnych rozwiązań problemów badawczych, także w zakresie nauk przyrodniczych czy przedmiotów ścisłych. Chętni sprawdzą się w debatach oksfordzkich, przygotowywaniu i prowadzeniu wydarzeń kulturalnych, tworzeniu tekstów autorskich czy prowadzeniu sekcji medialnej.
Drzwi otwarte w „Czwórce” (ul. Stawowa 39) zaplanowano 26 kwietnia w godzinach 9.00-12.00. Podczas spotkania zostaną przedstawione poszczególne propozycje profilowe w klasach pierwszych, będzie można spotkać się z kadrą nauczycielską i gronem uczniowskim.
Dyplomacja w II LO
Szkoła ze Szwederowa ma ofertę nauki w klasie dyplomacji. Skierowana jest do młodzieży interesującej się stosunkami międzynarodowymi i prawem, chętnej do nauki języków obcych, której bliska jest ponadto idea demokracji. Klasa już została objęta honorowym patronatem Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wolę współpracy z bydgoskim „Kopernikiem” wyrazili także konsulowie honorowi Serbii, Słowacji, Węgier, Słowenii i… Peru oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. II LO będzie drugą szkołą w kraju, w której młodzież będzie poznawała tajniki dyplomacji. W nadchodzącym roku szkolnym naukę w klasie dyplomacji rozpocznie 32 osób. Młodzież będzie mogła poznać tajniki pracy dyplomaty, dyplomatyczny savoir-vivre, protokół dyplomatyczny, sposób organizacji uroczystych spotkań i ceremonii, czy określoną etykietę podczas oficjalnych przyjęć. Uczniów przyszłej klasy dyplomacji czeka też zaawansowana nauka języków obcych, historii, wiedzy o społeczeństwie (z naciskiem na historię stosunków międzynarodowych, systemy polityczne czy organizacje międzynarodowe). Młodzież pozna ponadto podstawy prawa międzynarodowego, konstytucyjnego oraz organizację administracji publicznej.
Zapisz się do naszego newslettera!