Poznaliśmy zwycięzcę przeglądu piosenki im. Zbigniewa Wodeckiego. To bydgoszczanin Filip Czarnecki

Filip Czarnecki – zwycięzca konkursu

Za nami finał III Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego. Bezkonkurencyjny okazał się Filip Czarnecki, który swoją interpretacją piosenki „Zacznij od Bacha” zdobył pierwszą nagrodę.

Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” był współorganizowany przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda. Na podstawie nadesłanych nagrań zgłoszeniowych do półfinału zakwalifikowano piętnastu wokalistów. Podczas koncertu finałowego w Fabryce Lloyda usłyszeliśmy sześcioro z nich. Najlepszy okazał się Filip Czarnecki. Drugie miejsce zajęła Anna Piotrowska. Na najniższym miejscu na podium stanęła Agata Wilant.

Filip Czarnecki – bydgoszczanin z wyboru

Laureat Konkursu „Sobą być” to utytułowany wokalista, muzyk sesyjny i trener wokalny. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunkach „wokalistyka jazzowa” oraz „prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej”. Choć pochodzi z Beskidów, właśnie z miastem nad Brdą związał swoją przyszłość. – Bydgoszcz to miasto sprzyjające twórczym działaniom – mówi artysta. I potwierdza to swoimi szerokimi zainteresowaniami. Uczy sztuki wokalnej, koncertuje i tworzy muzykę. Współpracował z wieloma bydgoskimi instytucjami kultury, w tym z Filharmonią Pomorską i Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki programowi programowi „The Four. Bitwa o sławę!”, w którym 25-latek całkowicie oczarował jury i widzów Polsatu, docierając do ścisłego finału. Bydgoszczanie znają go również jako „pana od naprawiania głosu”.

Dbam o Wasz głos

Młody wokalista nie tylko czaruje swoim głosem, lecz dba o głosy innych. Jest współzałożycielem ydgoskiego Instytutu Głosu. To pierwsze takie miejsce w regionie. Skierowane jest zarówno dla osób śpiewających, jak i tych potrzebujących profilaktyki zaburzeń głosu, rehabilitacji lub terapii. W Instytucie na co dzień prowadzone są zajęcia i konsultacje. Dodatkowo, cyklicznie odbywają się tam warsztaty i szkolenia.

Nieśmiertelne przeboje Zbigniewa Wodeckiego towarzyszą Filipowi Czarneckiemu od dawna. Wokalista zdecydował się wykonać utwór „Lubię wracać tam gdzie byłem” w finale programu „The Four. Bitwa o sławę”. Nagranie tego występu prezentujemy poniżej.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter