Prosciutto Crudo i Cannoli – włoskie mercato w centrum Bydgoszczy

Najlepsze regionalne produkty, prosto ze słonecznej Sycylii, zagoszczą w Bydgoszczy. W czwartek (29 września) rozpoczyna się włoski jarmark na Moście Staromiejskim.

Oliwki, wędliny, sery i słodkości – to wizytówki Italii. Nie zabraknie ich na stoiskach firmy Gusto&Buon Gusto, która odpowiada za organizację włoskiego jarmarku.

Jakich produktów wypatrywać na stoiskach? Dotychczas dużym zainteresowaniem zwiedzających w innych miastach cieszyły się wszelkiego rodzaju oliwki: klasyczne, pikantne, faszerowane. Warto będzie zwrócić uwagę także na oryginalne wędliny z regionu północnych Włoch. Stoisko z wędlinami oferować będzie m.in.: salami, szynkę parmeńską sezonowaną 24 miesiące, podgardle i mortadelę. Parmiggiano Reggiano, Grana Padano, Asiago, Gorgonzola – to tylko niektóre ze znanych na całym świecie gatunków sera, które będą czekać na stoiskach. Fani słodkości też znajdą coś dla siebie. migdały i pistacje to główne składniki oferowanych na jarmarku ciastek i Cannolo Siciliano

Przedsiębiorstwo, które powstało w 2014 roku na Sycylii po raz pierwszy odwiedzi ze swoimi produktami Bydgoszcz – Jest to pierwszy Włoski Jarmark w Bydgoszczy, ale prezentowaliśmy już produkty w Warszawie, Krakowie, Sopocie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Będzie można degustować najlepsze produkty prosto z Włoch! Prosciutto Crudo, Parmigiano Reggiano, Cannoli prosto z Sycylii oraz wiele innych produktów prosto z Włoch. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do udziału! – zapowiadają przedstawiciele firmy.

Włoskich przysmaków będzie można spróbować od czwartku (29 września) do 16 października – codziennie w godzinach 9 – 21.

Plakat jarmarku / Fot. Nadesłane
Udostępnij: Facebook Twitter