Przebudowa ronda Jagiellonów. Konsultacje społeczne on-line w poniedziałek

Wizualizacja ronda Jagiellonów po przebudowie według propozycji projektantów / Fot. Mat. ZDMiKP

W poniedziałek (24 kwietnia) o godz. 16.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne w sprawie przebudowy ronda Jagiellonów. Można w nich uczestniczyć na na profilu www.facebook.com/bydgoszczpl. Pytania można przesyłać na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl

Projekt przebudowy ronda Jagiellonów został przedstawiony kilka dni temu. Projektant po wielu analizach i uzgodnieniach rekomenduje m.in. dobudowanie wind do wejść oraz wyznaczenie pasów rowerowych, aby umożliwić dostęp do niego osobom z niepełnosprawnościami. Dokumentacja zakłada także więcej zieleni a także odnowienie przestrzeni pod rondem.

Od 18 kwietnia trwają konsultacje społeczne w sprawie projektu. Wszystkie informacje w tej sprawie dostępne są na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl. Kończą sie 9 maja.

W poniedziałek (24 kwietnia) o godz. 16.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne w sprawie przebudowy ronda Jagiellonów. Można w nich uczestniczyć na na profilu www.facebook.com/bydgoszczpl . Pytania można przesyłać na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl

To nie wszystko – 8 maja odbędzie się tzw. spacer badawczy z udziałem projektanta i pracowników miasta. Będzie to okazja do uzyskania dodatkowych informacji.

W dyskusji, która toczy się od kilku dni najważniejszym elementem jest sposób udostępnienia ronda Jagiellonów dla osób niepełnosprawnych. Według np. Bydgoskiego Ruchu Miejskiego niezbędne jest stworzenie naziemnego przejścia dla pieszych. BRM proponuje, aby powstało ono po zachodniej stronie ronda, na wysokości centrum edukacji dla nauczyciel z dostępem na główne przystanki tramwajowe.

Udostępnij: Facebook Twitter