Przerwa na czytanie. Ośrodek im. Braille’a dołączył do akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwach

W przerwie czytają dzieciom w Ośrodki im. Braille’a Celina i Łukasz Antczakowie

Rodzice, dziennikarze radiowi, naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, nauczyciele i wychowankowie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Braille’a w Bydgoszczy czytali na przerwach – żeby pokazać, że „czytanie jest fajne”.

We wtorek (24 października) odbywa się ósma już edycja ogólnopolskiej akcji czytania na przerwach szkolnych pt. Przerwa na czytanie”. O co niej chodzi? Ma upowszechniać wśród dzieci i młodzieży modę i chęć na czytanie książek. W bydgoskim Ośrodku im. Braille’a akcja miała wymiar szczególny, bo w tej szkole uczą się dzieci i młodzież niewidome oraz niedowidzące. Placówka w Bydgoszczy jest najstarszą na ziemiach polskich szkołą dla osób niewidzących. Ma już ponad 150 lat i od samego początku mieści się przy ul. Krasińskiego,

We wtorek na przerwach uczniowie i wychowankowie słuchali fragmentów książek i wierszy przygotowanych specjalnie dla nich na tę okazję. Czytali rodzice: Celina i Łukasz Antczakowie, których przedstawialiśmy już na łamach „Bydgoszcz Informuje”. Na przerwie czytał także prof. Przemysław Grzybowski z UKW. Do szkoły, aby czytać dzieciom, przyszli także dziennikarze Polskiego Radia Pomorza i Kujaw: Bogumiła Wresiło oraz Eryk Hełminiak.

Odbyło się także czytanie fragmentów utworów literackich zapisanych Braillem – pismem dla osób niewidzących, a jeden w wychowawców K-PSOSW nr 1 czytał dzieciom swoje kulinarne przepisy drukowane w „Płomyczku”.

Udostępnij: Facebook Twitter