Ranking „Gdzie rodzić po ludzku”. Tu znajduje się najlepsza porodówka w Bydgoszczy i województwie

Bydgoski Szpital Miejski ma najlepsze położnictwo i porodówkę w regionie. Zwyciężył w rankingu prowadzonym w ramach akcji „Gdzie rodzić po ludzku”.

– Zostaliśmy sklasyfikowani jako najlepszy szpital w zakresie funkcjonowania Oddziału Położnictwa oraz Bloku Porodowego na podstawie ankiet wypełnionych przez pacjentki. Pytania dotyczyły wszystkich elementów w procesie porodu od początku pobytu w szpitalu, poprzez poród do pomocy w karmieniu noworodka – informuje Anna Siwiec, rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego – Ranking po raz kolejny potwierdza naszą pozycję w regionie w zakresie opieki okołoporodowej oraz pracę personelu medycznego – dodaje.

Ranking szpitali „Gdzie rodzić po ludzku” powstaje na podstawie informacji przekazywanych przez
kobiety w ankiecie „Głos Matek”. To jedyny ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce i jest codziennie aktualizowany.

Rodzące wysoko oceniły bydgoską porodówkę m.in. za wsparcie przy karmieniu piersią, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opiekę personelu, warunki w szpitalu i opiekę po cesarskim cięciu.

Warszawski szpital nr 1 w „Gdzie rodzić po ludzku”

Szpital Medicover w Warszawie to według rankingu najlepsza porodówka w Polsce. Na 29. miejscu w Polsce znalazł się Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy, który ma najlepszą porodówkę w naszym województwie. W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego.

Udostępnij: Facebook Twitter