Ranking Perły Samorządu. Prezydent Bydgoszczy na drugim miejscu w Polsce

Wyróżnieni samorządowcy na gali w Gdyni, wśród nich prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski / Facebook DGPrawna

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, zajął drugie miejsce w samorządowym rankingu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną w kategorii „Najlepsi włodarze”. Miasto Bydgoszcz otrzymało wyróżnienie.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone w czwartek (1 czerwca) wieczorem podczas gali na Kongresie Perły Samorządu 2023 w Gdyni. „Perły Samorządu”. To już jedenasta edycja rankingu – konkursu na najbardziej sprawne polskie gminy i najlepszych samorządowców. 

W rankingu Dziennika Gazety Prawnej samorządy oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie są oceniani na podstawie specjalnych ankiet. Potem kapituła dokonuje weryfikacji i ustala kolejność w gminach według ich wielkości.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zajął drugie miejsce w kategorii „Najlepsi włodarze” wśród największych polskich miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców. Zwyciężyła w niej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a trzecie miejsce zajął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Samorząd Bydgoszczy otrzymał wyróżnienie wśród gmin miejskich powyżej 100 tys. mieszkańców. Najlepszym samorządem okazał się Poznań przez Łodzią i Gdańskiem.

– Przygotowując metodykę rankingu patrzymy zarówno z perspektywy mieszkańców, obywateli, dla których samorządy pracują, jak i oczami naszych ekspertów ds. sektora publicznego, którzy wiedzą które zadania leżą w gestii jednostek samorządu terytorialnego i na co gminy mają realny wpływ – tłumaczy Marta Gocłowska z firmy PwC Polska, która jest partnerem rankingu. 

Udostępnij: Facebook Twitter