Regionalny finał Pucharu Polski. Zawisza lepszy od Chemika Moderatora

Mecz na stadionie przy ul. Gdańskiej zakończył się wynikiem 1:0 / Źródło: Juventus Academy Bydgoszcz/Facebook

Jedna bramka zdecydowała o wygranej piłkarzy Zawiszy. Zdobył ją pięknym strzałem Michał Sacharuk.

Dwie najlepsze obecnie piłkarskie drużyny z Bydgoszczy zmierzyły się w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Zawisza występuje w III lidze, a Chemik Moderator to zespół grający o jeden szczebel niżej. Bydgoskie derby odbyły się w dobrej atmosferze. Na trybunach było niemal 4 tys. widzów.

Pierwsze 10 minut spotkania to wzajemne badanie obu zespołów. Potem Zawisza prowadził grę, ale znakomitą sytuację mieli chemicy. Piłkarze trenera Wiktora Osińskiego wyprowadzili w 15 min. błyskawiczną kontrę. Trzech zawodników Chemika Moderatora miało przed sobą jednego obrońcę. Na strzał z 15 metrów zdecydował się najlepszy snajper, Patryk Perliński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Michała Oczkowskiego. To powinno być 1:0. Nie spudłował za to w znacznie trudniejszej sytuacji Michał Sacharuk. Z lewego skrzydła wbiegł wzdłuż pola karnego i z 22 metrów oddał piękny strzał w okienko.

Po przerwie chemicy byli częściej przy piłce. Próbowali atakować, ale bez powodzenia. Zawiszanie kontratakowali, ale głównie Piotr Okuniewicz nie wykorzystał niezłych okazji. Zawisza odebrał puchar z rąk prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka i będzie reprezentował okręg na szczeblu ogólnopolskim Pucharu Polski

Zawisza – Chemik Moderator 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Sacharuk (32).
Zawisza: Michał Oczkowski – Wędzelewski, Paliwoda, Urbański, Szczytniewski – Sochań, Graczyk – Sacharuk (58. Mateusz Oczkowski), Koziara, Chachuła (58. Rugowski) – Okuniewicz.
Chemik Moderator: Łęt – Włosiński (55. Kacprzak), Adamenko, Kochmański, Goździkowski – Chęś (55. Klimkiewicz), Rysiewski – Strzyżewski, Maziarz (66. Kot), Siekirka – Perliński.