Rodzinne podróże rowerowe na powitanie wiosny. 36 kilometrów przyjemności [ZDJĘCIA]

Uczestnicy rajdu na trasie / Fot. Mat. nadesłany

Sto rowerzystek i rowerzystów pojechało na powitanie wiosny z Błonia do Głęboczka. To pierwszy z trzech rajdów, jakie odbędą się w tym roku w ramach projektu społecznego „Rowerowa Bydgoszcz-rodzinne podróże rowerowe” sfinansowanego dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

W niedzielę (26 marca) rowerzyści wyruszyli w 36-kilometrową trasę na „Powitanie wiosny”. Wystartowali z Błonia. – Wbrew zapowiedziom synoptyków deszczyk nas nie postraszył, a od czasu do czasu grzało wiosenne słoneczko – piszą uczestnicy. Powitał ich prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie, Robert Kufel. Potem, pod wodzą Komandora Rajdu, Krzysztofa Załógi, ruszyła, w asyście dwóch patroli policyjnych, kolumna rajdowa, którą zabezpieczał Mobilny Serwis Rowerowy i grupa ratowników medycznych z OSP Teresin.

Pierwszy, krótki postój odbył się na boisku świetlicy wiejskiej w Lisim Ogonie. Można było trochę odetchnąć i opróżnić zawartości bidonów. Za Łochowem kolumna skręciła w leśną drogę prowadzącą do Głęboczka. W południe rowerzyści dotarli do Wiaty Biesiadnej w sosnowym borze nad jeziorkiem Głęboczek. Tu czekał pyszny, gorący gulasz i rozgrzewająca herbata. Było też ognisko przygotowane przez leśniczego z leśnictwa Nadkanale. Potem rajdowe konkursy: rzut lotkami i najwolniejsza jazda na czas. Dyplomy i nagrody, które ufundowano z BBO, wręczał prezes BKT „Rowerowe Błonie”, Mariusz Pietruszyński.

Kolejne rowerowe rajdy

– 23 lipca 2023: Rodzinny rajd rowerowy – Opiekuna Podróżników 300 uczestników

– 27 sierpnia 2023: Rodzinny rajd rowerowy – Poznajemy lotniczą Bydgoszcz 150 uczestników.

Udostępnij: Facebook Twitter